Eskişehir'de kültür sanat

Eskişehir'de kültür sanat
Eskişehir'de kültür sanat
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı "Şener Demirkol 40. Yıl" resim sergisi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliği yaptığı "Şener Demirkol 40. Yıl" resim sergisi Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde açıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, sergi açılışına Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Jale Nur Süllü, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Eskişehirli sanatseverler katıldı.

Şener Demirkol "Çağdaş teknolojinin olanaklarından yararlanarak kendi düşünce ve kaygılarımı dile getirmeye çalışıyorum. Her sergimde yeni gerçekliği arıyorum, her arayışta kendi sesimle çoğalmak istiyorum. Kendi memleketimde eserlerimi Eskişehirli sanatseverlerle buluşturmamda bana destek veren Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ressam Şener Demirkol açılış sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç için yapmış olduğu portre çalışmalarını hediye ettiği bildirildi.

Serginin 19 Temmuz tarihine kadar Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde sergileneceği kaydedildi.