Eskişehir'de lise öğrencilerine "Kariyer Günleri" etkinliği

Eskişehir'de lise öğrencilerine "Kariyer Günleri" etkinliği
Eskişehir'de lise öğrencilerine "Kariyer Günleri" etkinliği
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, lise öğrencilerine temel insani değer ve erdemlerin kazandırılması, değerlere karşı duyarlılık...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, lise öğrencilerine temel insani değer ve erdemlerin kazandırılması, değerlere karşı duyarlılık oluşturulması, milli birlik, beraberlik ve kardeşlik duygusunun pekiştirilmesi amacıyla düzenlenen "Kariyer Günleri" etkinliği kapsamında öğrencilere ders verdi.

Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu  Lisesi'ndeki etkinlik öncesi gazetecilere açıklama yapan Vali Tuna, yeni ve heyecan verici bir projeye katkı sunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Çocuklar bu ülkenin geleceği olduğunu vurgulayan Tuna, şunları kaydetti:

"Başta şahsım olmak üzere kent protokolünde yer alan üst düzey yöneticiler, liseli gençlerimizle bir ders saati boyunca birlikte olacak. Onlara tecrübelerini, birikimlerini aktaracak. Onların kariyer planlamalarına katkı sağlayacaklar. Bu arada toplum içinde birlikte yaşamanın gerektirdiği birtakım değerlerimizle ilgili de görüş alışverişinde bulunulacak. Bu proje, çocuklarımızı en iyi şekilde yetişmesi için rol model olabilecek insanları onlarla buluşturma projesidir. Sadece lise son sınıf öğrencilerine değil alt sınıflardaki öğrencilerle de hasbıhal edeceğiz. Öğretmenlerinin ve ailelerinin yaptığı katkıya ilaveten bir katkı sunmayı amaçlıyoruz."

Konuşmanın ardından Vali Tuna, Garnizon Komutan Vekili Hava Pilot Tümgeneral Mehmet Özlü, İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, İl Jandarma Komutanı, Albay Uysal Ağaoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ve bazı kamu kurum müdürleri öğrencilere ders verdi.