Eskişehir'de, "Mükemmellik" ödüllü karikatürist sergi açtı

Eskişehir'de, "Mükemmellik" ödüllü karikatürist sergi açtı
Eskişehir'de, "Mükemmellik" ödüllü karikatürist sergi açtı
ESKİŞEHİR (AA) -  Eskişehir'de, Birleşmiş Milletler "Mükemmellik" ödülü sahibi karikatürist Ahmet Öztürklevent'in karikatür sergisi açıldı. Anadolu...

ESKİŞEHİR (AA) -  Eskişehir'de, Birleşmiş Milletler  "Mükemmellik" ödülü sahibi karikatürist Ahmet Öztürklevent'in karikatür sergisi açıldı. 

Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesi'nde gerçekleştirilen "Ahmet Öztürklevent Karikatür Sergisi", Karikatür Sanatını Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından düzenlendi.

Öztürklevent, serginin açılışında yaptığı açıklamada, karikatür sergisinde tek bir konuya bağlı kalmadığını, karma bir sergi oluşturduğunu söyledi.

Karikatürlerinde kara mizah olduğunu belirten Öztürklevent, "Evrensel ve zamansız karikatürler yapıyorum. İnsanlığın yaşadığı sorunları anlatmaya çalışıyorum. Örneğin Filistin sorununu anlatan ve Ortadoğu sorununa değinen 'Ağlama Duvarı' adlı karikatürüm dünyada ses getirdi. Bundan sonra yapacağım eserlerin kalıcı olmasını istiyorum" diye konuştu.

Karikatür dünyasının en önemli isimlerinden biri olan, ulusal ve uluslararası yarışmalarda yüze yakın ödülü bulunan Ahmet Öztürklevent son olarak Birleşmiş Milletlerden "Mükemmellik" ödülü aldı. 

Uluslararası alanlarda ödüllere layık görülen eserlerin de yer aldığı sergi, 28 Mart'a kadar gezilebilecek.