Eskişehir'de Nevruz kutlamaları

Eskişehir'de Nevruz kutlamaları
Eskişehir'de Nevruz kutlamaları
- İl Emniyet Müdürlüğü: "Valilik tarafından alınan karar doğrultusunda kentte Nevruz kutlamaları 21 Mart Pazartesi günü Valilik Meydanında yapılacaktır. Diğer gün ve saatlerde yapılmak istenilecek etkinliklere müsaade edilmeyecektir"

ESKİŞEHİR (AA)- Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Valiliğimizce alınan karar doğrultusunda İlimizde Nevruz Kutlamaları 21 Mart Pazartesi günü Valilik Meydanında yapılacaktır. Diğer gün ve saatlerde yapılmak istenilecek etkinliklere müsaade edilmeyecektir" denildi.

Açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Milli kültür ve geleneğimizin bir parçası olan Nevruz her yıl ülkemiz genelinde devlet kurumları, siyasi partiler ve STK'larca düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanmaktadır. Ancak son zamanlarda ülkemizde yaşanan terör olayları ve devletimiz tarafından terör örgütlerine karşı başarıyla yürütülen operasyonlar gerekçe gösterilmek suretiyle 21 Mart Nevruz kutlamaları öncesi, esnası ve sonrasında terör örgütleri ve marjinal gruplarca toplumsal şiddet hareketlerine yönelik sansasyonel ve provakatif saldırılar ile kargaşa ortamı çıkarılmaya çalışılabileceği değerlendirildiğinden, milli güvenlik, genel asayiş ve kamu güvenliğinin bozulmaması, Vatandaşlarımızın hak ve özgürlükleri ile can güvenliğinin korunması amacıyla; Eskişehir Valiliğimizce alınan karar doğrultusunda İlimizde Nevruz Kutlamaları 21 Mart Pazartesi günü Valilik Meydanında yapılacaktır. Diğer gün ve saatlerde yapılmak istenilecek etkinliklere müsaade edilmeyeceği hususu kamuoyuna saygıyla duyurulur."