Eskişehir'de nevruz kutlaması

Eskişehir'de nevruz kutlaması
Eskişehir'de nevruz kutlaması
- HDP Hakkari Milletvekili Zozani: "Bugün biz barışı gerçekleştirmek istiyoruz. Barışı da hesaplaşarak gerçekleştiremeyeceğimizin farkındayız"

ESKİŞEHİR (AA) - HDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani, " Bugün biz barışı gerçekleştirmek istiyoruz. Barışı da hesaplaşarak gerçekleştiremeyeceğimizin farkındayız. Türkiye 'de yeni bir gelecek inşa etmek için geçmişle hesaplaşmayı değil, geçmişle yüzleşmeyi arzu ediyoruz" dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi de olan Zozani, HDP Eskişehir İl Başkanlığı tarafından Gültepe Mahallesi'nde düzenlenen nevruz kutlamasında yaptığı konuşmada, HDP'nin iktidara doğru yürüyüşünde, yükselen trendinin içerisinde sağlam harcın bulunduğunu belirterek, halklara, kültüre, tarihe ve halka güvendiklerini kaydetti.

Gençleri artık toprağa vermek istemediklerini ifade eden Zozani, şöyle konuştu:

"Biz babalar, anneler çocuklarının cenazesini kaldırsın istemiyoruz. Allah herkesi acısından, gecinden versin ama çocuklar annelerinin, babalarının cenazesini kaldırsın istiyoruz. Bunun için mücadele edeceğiz. Ve bugün biz barışı gerçekleştirmek istiyoruz. Barışı da hesaplaşarak  gerçekleştiremeyeceğimizin farkındayız. Türkiye'de yeni bir gelecek inşa etmek için geçmişle hesaplaşmayı değil, geçmişle yüzleşmeyi arzu ediyoruz. Bunu söylüyoruz."

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen konserle vatandaşlar nevruzu kutlayıp, yakılan ateşten atladı.