Eskişehir'de okul müdürünün öğrencileri dövdüğü iddiası

Eskişehir'de okul müdürünün öğrencileri dövdüğü iddiası
Eskişehir'de okul müdürünün öğrencileri dövdüğü iddiası
- Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Karaman: "Beylikova ilçesinde iddia edildiği gibi bir şiddet olayı vuku bulmamıştır. Bu olay, okul müdürü arkadaşımıza yönelik çirkin bir iftiradır''

ESKİŞEHİR (AA) - Eğitimciler Birliği Sendikası ( Eğitim Bir-Sen) Eskişehir Şube Başkanı Muammer Karaman, Beylikova ilçesinde bir okulun müdürü Ü.D'nin bazı öğrencileri dövdüğü iddiasına ilişkin, "Beylikova ilçesinde iddia edildiği gibi bir şiddet olayı vuku bulmamıştır. Bu olay, okul müdürü arkadaşımıza yönelik çirkin bir iftiradır" dedi.

Karaman, şube binasında düzenlediği basın toplantısında, eğitim ortamlarındaki şiddetin her zaman karşısında olduklarını söyledi.

Ü.D. hakkındaki iddianın gerçekleri yansıtmadığını savunan Karaman, "Beylikova ilçesinde iddia edildiği gibi bir şiddet olayı vuku bulmamıştır. Bu olay, okul müdürü arkadaşımıza yönelik çirkin bir iftiradır. Bu konuda öğrencilere aldırılan raporlarla ilgili gerekli takip ve hukuki işlemleri de yaptıracağız. Öğrencilerimizden birinin dişinin kırıldığı iddia ediliyor ama yüzünde hiçbir darp izi yok" ifadesini kullandı.

Karaman, olayın sahte bir hesaptan atılan elektronik postayla gündeme getirildiğini öne sürdü.

Söz konusu müdürün, 3 yıl araştırma görevlisi olarak çalışmış deneyimli bir eğitimci olduğunu dile getiren Karaman, şöyle konuştu:

"Öğrencilere yönelik herhangi bir şiddeti söz konusu değildir. Beylikova ilçesinde İmam Hatip Ortaokulu açılmasından rahatsız olan çevreler, bu olayı çirkin şekilde kullandı. İmam Hatip Ortaokulunun açılmasından duyulan rahatsızlık ve öğrencilerin buraya göstereceği ilginin önüne geçmek için bilinçli ve amaçlı bir çalışma yapılmıştır. Bazı erkek öğrenciler, kız arkadaşlarının tuvaletine taş atmışlar, öğretmenimiz de taş atan arkadaşları uyarmıştır. Şiddet söz konusu değildir. Bu olayın üzerinden başka yerlere çekiliyor."

Muammer Karaman, sendika olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  şiddet

  ,

  Sendika

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  İmam

  ,

  Okul

  ,

  İddia

  ,

  eğitim

  ,

  zaman