Eskişehir'de ormancılar için konserildi

Eskişehir'de ormancılar için konserildi
Eskişehir'de ormancılar için konserildi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ve Makine Mühendisleri Odası tarafından Türk...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü ve Makine Mühendisleri Odası tarafından Türk Sanat Müziği konseri verildi.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'ndeki konser öncesi konuşma yapan Orman Bölge Müdürü Recep Ateş, Dünya Ormancılık Günü'nün anlam ve öneminden bahsederek yeşili sevenin sanatı ve sanatçıyı da seveceğini vurguladı.

Ateş ormancıların sadece fidan dikmediğini belirtip, her türlü sosyal faaliyetlerin içinde olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Makine Mühendisleri Odası Korosu, Şef Dr. Pınar Uzundemir yönetiminde birbirinden güzel 22 eseri seslendirdi. Koroda bulunan Orman Bölge Müdürlüğü personeli Akın Akman ve Ahmet Çiçek de birer solo şarkı söyledi. Yaklaşık 500 seyirci tarafından izlenen konserin son eserinde, Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay ve Orman Bölge Müdürü Recep Ateş sahneye çıkarak koroya eşlik etti.