Eskişehir'de otopark denetimleri

Eskişehir'de otopark denetimleri
Eskişehir'de otopark denetimleri
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri Eskişehir genelinde otopark denetimlerini tamamladı. Büyükşehir Belediyesi'nin...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri Eskişehir genelinde otopark denetimlerini tamamladı. Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanında ruhsatsız otopark kalmadı. 

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, zabıta ekipleri 5216 sayılı yasanın 7. Maddesi'ne göre Büyükşehir Belediyesi'nden ruhsatlandırılan otoparkların denetimlerini tamamlayarak, imar ve ulaşım yönünden sakıncalı görülen işletmeler hakkında cezai işlem gerçekleştirdi.

Yapılan denetimler sonucu 9 otoparkın ruhsatsız çalışmaktan, 7 otoparkın ise gerçeğe uygun ruhsat almadığı için faaliyetine son verildi. 

Belediye yetkilileri, Eskişehir genelinde 32 açık ve 21 de katlı otopark bulunduğunu, bu işletmelerin ihtiyaca fazlasıyla cevap verdiği ancak vatandaşların otoparkları kullanmakta yeteri kadar özen göstermediklerini vurguladı.

Yol üzerindeki araç parklarının şehir trafiğini olumsuz yönde etkilediğini belirten yetkililer, vatandaşları otoparkları kullanmaları yönünde duyarlı olmaya davet etti.