Eskişehir'de "renkli koşu" etkinliği

Eskişehir'de "renkli koşu" etkinliği
Eskişehir'de "renkli koşu" etkinliği
- Botanik Park'ta düzenlenen etkinliğe katılan yaklaşık bin 500 kişinin üzerine, parkur boyunca farklı istasyonlarda, gıda boyasıyla renklendirilmiş nişasta tozu atıldı - Beyaz tişörtlerle koşuya başlayan katılımcılar, parkur sonunda rengarenk görünüme kavuştu

ESKİŞEHİR (AA) - ABD 'den tüm dünyaya yayılan "renkli koşu (color sky 5k)" etkinliği Eskişehir'de yapıldı.

Orhangazi Mahallesi'ndeki Botanik Park'ta bir araya gelen yaklaşık bin 500 kişi etkinliğe katıldı. Üniversite öğrencilerinin ve gençlerin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte, parkur boyunca çeşitli istasyonlarda katılımcıların üzerilerine gıda boyasıyla renklendirilmiş nişasta tozu atıldı. Beyaz tişörtlerle koşuya başlayan katılımcılar, parkur sonunda rengarenk bir görünüme kavuştu.

Programın Genel Koordinatörü Büşra Gülalioğlu Lök, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliğin dünyada 30'dan fazla ülkede yapıldığını söyledi.

Amaçlarının hem spor yapmak hem de sporu sevdirmek olduğunu ifade eden Lök, şunları söyledi:

"Bu yıl 6 şehirde etkinliğimizi düzenliyoruz. İlerleyen zamanlarda daha fazla şehirde renkli koşucuların eğlenmesini istiyoruz. Bedensel Engelliler Dayanışma Derneği ile iş birliği içerisindeyiz. Her etkinliğimizde derneğe tekerlekli sandalye veriyoruz." 

Koşu sonrasında bitiş noktasına gelen katılımcılar, müzik eşliğinde dans etti.

Etkinliğin Ankara , İstanbul , Bursa ve Antalya'da da gerçekleştirileceği öğrenildi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Ankara

  ,

  Antalya

  ,

  İstanbul

  ,

  spor

  ,

  Beyaz

  ,

  Müzik

  ,

  gıda

  ,