Eskişehir'de "Sağlıklı Beslenme ve Gıdalar" konulu seminer

Eskişehir'de "Sağlıklı Beslenme ve Gıdalar" konulu seminer
Eskişehir'de "Sağlıklı Beslenme ve Gıdalar" konulu seminer
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından kadınların sağlıklı beslenmesine yönelik "Sağlıklı Beslenme ve Gıdalar" konulu...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından kadınların sağlıklı beslenmesine yönelik "Sağlıklı Beslenme ve Gıdalar" konulu seminerler düzenlendi.

Prof. Dr. Gülcan Kınacı tarafından kadınların sağlıklı gıdalar konusunda bilinçlendirilmesi, bu konuda doğru bilinen yanlışların düzeltilmesi ve sağlıklı beslenmenin öneminin farkına varılması amacıyla verilen seminer, Büyükşehir Belediyesi Emek Eğitim Merkezi'nde yapıldı. 

Seminere katılan kadınlar, "doğru ve dengeli beslenme, sağlıklı gıdalar, sağlıklı beslenme nedir" gibi konular hakkında bilgi aldı. Etkinlikte merak edilen soruları da cevaplayan Kınacı, kadınlara sağlıklı ve doğal beslenme konularında kısa bilgiler verdi.

Kadın Meclisi Başkanı Sühendan Koparal, son zamanlarda sağlıklı beslenmenin çok güncel bir konu olması sebebiyle bu seminerlerin Eskişehirli kadınlara çok faydalı olacağını düşündüklerini belirtti.

14 Nisan 2015 tarihinde Sultandere Eğitim Merkezi'nde düzenlenecek ikinci seminere de kadınları davet eden Koparal, bu konuda Nisan ayı boyunca çeşitli mahallelerde seminerlerin devam edeceğini sözlerine ekledi.