Eskişehir'de suça karışan çocuklara destek verilecek

Eskişehir'de suça karışan çocuklara destek verilecek
Eskişehir'de suça karışan çocuklara destek verilecek
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Emniyet Müdürlüğünün, suç işlemeyi alışkanlık haline getiren çocuklarla ilgili çalışmasının ardından Aile ve Sosyal...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Emniyet Müdürlüğünün, suç işlemeyi alışkanlık haline getiren çocuklarla ilgili çalışmasının ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğünce 15 çocuğa ekonomik, sağlık, danışmanlık ve eğitim desteği verilmesi kararlaştırıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, suç işlemeyi alışkanlık haline getiren ve çok sayıda sabıka kaydı bulunan E.Y, İ.Y, A.A, H.K, E.K, M.A, M.F.Ç, C.T, Y.Y, M.A, Y.Y, A.K, G.T, E.U. ve F.A. ile ilgili çalışma başlattı.

Sosyal çalışmacı Serdal Özdemir, çocuklar için bakım, sağlık ve danışmanlık tedbiri alınması için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Halk Sağlığı Müdürlüğüne rapor gönderdi. Raporu değerlendiren ilgili kurumlar, bu çocukların bakım, sosyal ekonomik, danışmanlık, eğitim ve sağlık konularında desteklenmesine karar verdi.

Söz konusu çocuklardan E.Y, M.A. M.F.Ç, F.A. ve A.A'nın, farklı olaylar nedeniyle mahkemeler tarafından tutuklandığı bildirildi.