Eskişehir'de telefonla dolandırıcılık girişimi

Eskişehir'de telefonla dolandırıcılık girişimi
Eskişehir'de telefonla dolandırıcılık girişimi
- Kendilerini telefonda polis olarak tanıtıp bir kişinin 500 bin lira değerindeki ziynet eşyasını almaya çalışan 2 zanlı yakalandı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, telefonda kendilerini polis olarak tanıtıp bir kuyumcuyu dolandırmaya çalışan 2 şüpheli gözaltına alındı.

Alınan bilgiye göre, kuyumcu A.A'yı (63) telefonla arayıp baş komiser olduğunu söyleyen zanlı, "Terör örgütüyle bağlantılı olduğunuz tespit edildi. Elimizde ses kayıtlarınız var" diyerek onu kandırmaya çalıştı.

Dolandırılmak istendiğini fark eden A.A, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Güven Timleri Büro Amirliği ekiplerine  haber verdi. Daha sonra A.A, polisin yönlendirmesiyle  yerinden aldığı 500 bin liralık ziynet eşyasını Kurtuluş Mahallesi'ndeki bir sokağa bıraktı. Altınları almaya gelen K.A. (27) ve V.A. (35), ekipler tarafından suçüstü yakalandı.

Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Bu arada, Güven Timleri Büro Amirliği ekiplerinin haziran, temmuz ve ağustos aylarında kendilerini polis ya da savcı olarak tanıtıp telefonla dolandırıcılık yapan, 1 milyon lira değerinde ziynet eşyası ve para alan 23 kişiyi gözaltına aldığı, bunlardan 11'inin tutuklandığı öğrenildi.