Eskişehir'de telefonla dolandırıcılık iddiası

Eskişehir'de telefonla dolandırıcılık iddiası
Eskişehir'de telefonla dolandırıcılık iddiası
- Telefonda kendisini cumhuriyet savcısı olarak tanıtarak, dolandırmayı planladığı kişinin evine giden zanlı, polis ekiplerince gözaltına alındı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, telefonda kendisini cumhuriyet savcısı olarak tanıtarak, dolandırmayı planladığı kişinin evine kadar giden zanlı, polis ekiplerince yakalandı.  

İddiaya göre, Kırmızıtoprak Mahallesi'nde oturan B.Ş'yi (64) telefonla arayıp kendisini savcı olarak tanıtan bir kişi, "kimlik bilgileriniz terör örgütünün eline geçmiş, bankada bulunan paranızı sahte belgeler ile çekecekler, şahısları takip ediyoruz, kuyumcu soyulmuş, kimlik bilgileriniz bırakılmış" dedi. 

Bir süre sonra irtibat kurduğu kişinin evine gelen zanlı, B,Ş'nin üzerini aradı, para bulamayınca kaçtı.

Durumdan şüphelenen B.Ş'nin ihbarı üzerine harekete geçen polis ekipleri, yakalanmamak için üzerindeki kıyafetleri değiştirdiği, saç ve sakal tıraşı olduğu tespit edilen zanlı H.S'yi (40), şehirlerarası otobüs terminalinde yakaladı. 

Emniyetteki sorgusunda, aynı mahallede yaşayan F.M'nin (60), 15 bin lirasının dolandırılması olayının faili olduğu belirlenen zanlı, adliyeye sevk edildi.