Eskişehir'de telefonla dolandırıcılık iddiası

Eskişehir'de telefonla dolandırıcılık iddiası
Eskişehir'de telefonla dolandırıcılık iddiası
- Kendilerini telefonda polis ve savcı olarak tanıtarak bir kişinin yüklü miktarda ziynet eşyasıyla parasını dolandırdığı iddia edilen 2 zanlı, yakalandı

ESKİŞEHİR (AA) -  Eskişehir'de, telefonda kendilerini polis ve cumhuriyet savcısı olarak tanıtarak, dolandırmayı planladıkları kişinin evine giden 2 şüpheli, polis ekiplerince yakalandı.  

Alınan bilgiye göre,  kent merkezinde oturan A.B'yi (26) telefonla arayıp kendisini savcı olarak tanıtan bir kişi, "Kuyumcu soyulmuş evinizde arama yapacağız" dedi. 

Bir süre sonra irtibat kurduğu kişinin yanına gelen A.B, evinde bulunan 6 adet 70 gram bilezik, 6 küçük altın , çeşitli altın ziynet eşyası, 200 dolar ile 7 bin 700 lirayı bir poşete koyup dışarıda buluştuğu şüphelilere teslim etti.

Daha sonra dolandırıldığı anlayan A.B, polis merkezine başvurdu. İhbar üzerine olayla ilgili çalışma başlatan polis, şüpheliler M.M. (47) ile M.N.Ş'yi (35), Eskibağlar Mahallesi Üniversite Caddesi'ndeki bir iş yerinin önünde yakaladı. Çalınan altınlar şüphelilerin üzerinde bulunamadı. 

Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.