Eskişehir'de "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri"

Eskişehir'de "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri"
Eskişehir'de "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri"
ESKİŞEHİR (AA) - Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir Şubesi ve KOSGEB'in ortaklaşa yürüttüğü "Uygulamalı Girişimcilik...

ESKİŞEHİR (AA) - Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Eskişehir Şubesi ve KOSGEB'in ortaklaşa yürüttüğü "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri"ni tamamlayan girişimcilere sertifikaları verildi.

Sertifika töreninde konuşan KOSGEB Eskişehir Hizmet Merkezi Müdürü Seraceddin Özcan, Eskişehir'de artık bir farkındalık oluşturmak gerektiği belirterek, "İşbirliği-Güçbirliği desteğini Eskişehir'de hiç veremediğimiz bir destek. Diğer illerde en az üç aşağı beş yukarı bu proje gerçekleşmiş ancak Eskişehir'de bu yok. Bu projenin asıl amacı ortaklık kültürüyle beraber çalışmaktır" ifadelerini kullandı.

Ekonomik verilerle ve işletme cirolarıyla Eskişehir'in Adana , Bursa, Konya ve Gaziantep gibi birçok ile göre çok geride kaldığını dile getiren Özcan, şöyle devam etti:

"Yıllar önce Bursa, Adana, Gaziantep, Konya ve Eskişehir gelişmişlik yönünden hemen hemen aynı seviyede iken bugün baktığımızda diğer iller ekonomik verilerle ve işletme cirolarıyla Eskişehir'e epey fark atmış durumdalar. Artık Eskişehir'in kabuğunu kırması gerekiyor. KOBİ'lerimizin biran önce bu çalışmaya başlaması gerekiyor. Biz 250 bin liraya kadar işbirliği ve güçbirliği programı dahilinde hibe desteğini veriyoruz. Eğer proje daha büyük ise ayrıca 500 bin liraya kadar faizsiz kredi desteğimiz bulunuyor. Eskişehir treni bu konuda biraz kaçırmış durumda. Bizler artık yürür adım değil koşar adımla gitmemiz gerekiyor."

Konuşmanın ardından TÜMSİAD Şube Başkanı Ali Engiz ve Özcan, girişimcilere sertifikalarını verdi.

 


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Gaziantep

  ,

  KONYA

  ,

  Bugün

  ,

  Proje

  ,

  Kredi

  ,

  ,

  hizmet