Eskişehir'de "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" sertifika töreni

Eskişehir'de "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" sertifika töreni
Eskişehir'de "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" sertifika töreni
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve KOSGEB Eskişehir Hizmet Merkezi Müdürlüğü'nün işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve KOSGEB Eskişehir Hizmet Merkezi Müdürlüğü'nün işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri için sertifika töreni gerçekleştirildi.

ETO'dan yapılan açıklamaya göre, 30 ve 31. dönem eğitimleri için düzenlenen törene ETO Başkanı Metin Güler, KOSGEB Eskişehir Hizmet Merkezi Müdürü Seraceddin Özcan ve sertifika almaya hak kazanan girişimciler katıldı.

Törende konuşma yapan ETO Başkanı Metin Güler, girişimciliğin Türkiye 'de son 10 yılda önem kazandığını ancak dünyanın önde gelen ülkelerinin 80'li yıllarda girişimciliği teşvik ettiğini bildirdi.

Son yıllarda girişimcilik adına olumlu gelişmelerin yaşandığına dikkati çeken Güler, "Dünya ekonomisinde en üst sıralarda yer almak için daha çok marka ve girişimci yaratmak gerekiyor. Eskişehir Ticaret Odası girişimcilere destek veren kuruluşlar arasında önemli bir yere sahip. Düzenlediğimiz eğitimler neticesinde bugüne kadar 827 kişi kendi işini kurma fırsatı yakaladı. Ne mutlu bizlere ki bu fırsatı 160 girişimcimiz değerlendirdi" ifadelerini kullandı.

KOSGEB Eskişehir Hizmet Merkezi Müdürü Seraceddin Özcan ise sertifika almaya hak kazanan girişimcileri kutlayarak, KOSGEB desteklerinden yararlanmak isteyen girişimcilerin işlemlere daha erken başlamaları tavsiyesinde bulundu.

Kadın girişimcilere verilen desteğin yüzde 70'den yüzde 80'e çıkarıldığını anlatan Özcan, girişimciliğin desteklenmesi ve ülke  ekonomisine yeni girişimciler eklenmesi için çalışmalara devam ettiklerini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Kadın

  ,

  ülke

  ,

  hizmet