Eskişehir'de yol çalışmaları sürüyor

Eskişehir'de yol çalışmaları sürüyor
Eskişehir'de yol çalışmaları sürüyor
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, dar ve trafik yüküne bağlı yol yüzeyinde...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir  Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, dar ve trafik yüküne bağlı yol yüzeyinde meydana gelen deformasyonları ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalarını sürüdürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kalkanlı, Aksaklı ve Yenikent arasında 8 kilometrelik mesafede yürütülen çalışmalar kapsamında yolun platform genişliği 5 metreden 7 metreye çıkarılıyor.

Freze makinesi ile özelliği kaybolan asfalt sathi kaplama kazılıp alt yapısında zemin iyileştirmesi ve güçlendirme yapılarak yolun taşıma kapasitesi artırılıyor.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, yapılan çalışmalar ile yolun geometrik ve fiziki standardının yükseldiğini bu sayede ana arter yol statüsünde bulunan güzergahın sürücüler açısından daha emniyetli hale geleceğini  kaydetti.

Asfalt kaplama çalışmalarının kent merkezi başta olmak üzere ilçe kırsalında bulunan mahalle yollarında belirlenen iş programı çerçevesinde devam ettiğini bildiren yetkililer, yeni kaplama yapılan yollarda can ve mal güvenliği açısından sürücülerin trafik işaretlerine mutlaka uymalarını istedi.

 


  ETİKETLER:

  ilçe

  ,

  platform

  ,

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kent