Eskişehir'deki cinayet ve yaralama

Eskişehir'deki cinayet ve yaralama
Eskişehir'deki cinayet ve yaralama
- Soytürk Ç'nin, boşanmak istediği eşi ve kayınbiraderini silahla öldürmesi, kayınvalidesini yaralaması protesto edildi

ESKİŞEHİR (AA) -  Eskişehir'de, Soytürk Ç'nin 20 Ocak'ta boşanmak isteği eşi Çiğdem Ç. (30) ile kayınbiraderi Muhammet Murat Çelik'i (20) silahla öldürmesi, kayınvalidesi Aynur Çelik'i yaralaması protesto edildi. 

Protesto için İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı'nda bir araya gelen kadınlara, Aynur Çelik ve ailesi de katıldı. Kadınlar burada cinayetleri protesto eden slogan attı.

Çelik, burada yaptığı konuşmada, kızının 7 yıl boyunca eşi tarafından şiddete ve işkenceye maruz kaldığını, oğlunun üniversite okuduğunu ve başarılı bir çocuk olduğunu belirtti.

Çocuklarının çok ahlaklı olduğunu dile getiren Çelik, "Muhammet babası öldüğünde 17 yaşında evin reisliğini yaptı, babası öldü, öksüz büyüttüm. Ne olur bir şeyler yapın. Özgecan'ın suçu neydi? Çiğdem'in suçu neydi? Hep ağladı, hep dayak yedi. Cumhurbaşkanı ve Başbakana yalvarırım. Ne olur bir şeyler yapsınlar. Assınlar" ifadesini kullandı.

Çiğdem Ç'nin amcasının kızı Gülhan Bezek ise Çiğdem'in 4 çocuk sahibi, namuslu ve şerefli bir kadın olduğunu söyledi.

Çiğdem Ç'nin 7 yıl boyunca eşi tarafından şiddete ve işkenceye maruz kaldığını ifade eden Bezek, "Kadınlar boşanmak isteyince kendi cezalarını düşürmek için namus cinayeti oluyor. Lütfen yargı bunların cezasını arttırsın. Bütün kadın cinayetlerinin peşini bırakmayacağız" diye konuştu.

Eyleme Çiğdem Ç'nin ağabeyi Hasan Hüseyin Çelik ile eşi Aysel Çelik, Halkevleri Derneği üyeleri ve çok sayıda kadın katıldı.