Eskişehir'deki cinayet ve yaralama davası

Eskişehir'deki cinayet ve yaralama davası
Eskişehir'deki cinayet ve yaralama davası
- Eşi, kayınbiraderi ve teyzesinin oğlunu öldürdüğü, kayınvalidesini yaraladığı ileri sürülen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, eşi, kayınbiraderi ve teyzesinin oğlunu öldürdüğü, kayınvalidesini de yaraladığı iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir 2'nci  Ağır Ceza Mahkemesi 'ndeki duruşmada, tutuklu sanık Soytürk Çeledir (33), maktullerden, Birol İnce Çiğdem Çeledir ve Muhammet Mustafa Çelik'in yakınları ile olayda yaralanan kayınvalide Aynur Çelik ve avukatlar hazır bulundu.

Sanık Çeledir savunmasında, olaylardan dolayı pişman olduğunu belirterek, "Kimseyi öldürme kastım yoktu" dedi.

Maktul Birol İnce'nin ailesinin avukatı Gülistan Asiye Karatay ise "Sanık, eşi Çiğdem Çeledir ile maktul Birol İnce arasında ilişki olduğunu iddia etmektedir. Bununla ilgili Çiğdem Çeledir'in telefon kayıtlarının çıkarılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Avukatın bu talebini reddeden mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Duruşma, eksikliklerin giderilmesi için 19 Kasım'a ertelendi.

- Olay

Soytürk Çeledir'in, Yenikent Mahallesi Öztem Sokağı'nda 20 Ocak'ta meydana gelen olayda, eşi Çiğdem Çeledir ve kayınbiraderi Muhammet Mustafa Çelik'i öldürüp kayınvalidesi Aynur Çelik'i yaraladığı ileri sürülmüştü. Aynı gün Turgutlar Mahallesi'nde de teyzesinin oğlu Birol İnce'yi öldürdükten sonra kaçtığı iddia edilen Çeledir, 2 Şubat'ta yakalandıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.