Eskişehir'deki cinayet ve yaralama davası

Eskişehir'deki cinayet ve yaralama davası
Eskişehir'deki cinayet ve yaralama davası
- Eşi, kayınbiraderi ve arkadaşını öldürdüğü, kayınvalidesini ise yaraladığı ileri sürülen sanığın biri ağırlaştırılmış 3 müebbet ile 18 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, eşi, kayınbiraderi ve arkadaşını öldürdüğü, kayınvalidesini de yaraladığı iddiasıyla tutuklanan sanığın, biri ağırlaştırılmış 3 müebbet ile 18 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Eskişehir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanık Soytürk Çeledir (33), maktuller Çiğdem Çeledir, Muhammet Mustafa Çelik ve Birol İnce'nin yakınları ile olayda yaralanan kayınvalide Aynur Çelik hazır bulundu.

Maktul yakınlarının avukatlarından Pınar Çelik Arpacı, sanığın cinayet ve yaralama olaylarını tasarlayarak gerçekleştirdiğini öne sürerek, iddianamedeki bu eksikliğin giderilmesini istedi.

Soytürk Çeledir ise olaylardan pişmanlık duyduğunu belirterek, "Eşimi sevmesem 4 çocuğumuz olmazdı. Olaylar isteğim dışında gerçekleşti. 4 çocuğum annesiz kaldı, babasız büyümesin. Cezada indirim talep ediyorum" diye konuştu.

Daha sonra mütalaasını veren savcı, sanığın eşi Çiğdem Çeledir'i öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet, Muhammet Mustafa Çelik ve Birol İnce'yi öldürme suçlarından ise ayrı ayrı müebbet hapisle cezalandırılması talebinde bulundu. Savcı ayrıca kayınvalide Aynur Çelik'i yaralama ve konut dokunulmazlığını ihlal suçlarından da 18 yıla kadar hapis cezası istedi.

Sanığın tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme heyeti, tarafların mütalaaya karşı beyanda bulunması için duruşmayı erteledi.

Soytürk Çeledir'in, 20 Ocak'ta Yenikent Mahallesi Öztem Sokağı'nda eşi Çiğdem Çeledir ve kayınbiraderi Muhammet Mustafa Çelik'i öldürüp kayınvalidesi Aynur Çelik'i yaraladığı ileri sürülmüştü. Aynı gün Turgutlar Mahallesi'nde de arkadaşı Birol İnce'yi öldürdükten sonra kaçtığı iddia edilen Çeledir, 2 Şubat'ta yakalandıktan sonra çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.