Eskişehir'deki iş yerinden Türk bayrağının indirildiği iddiası

Eskişehir'deki iş yerinden Türk bayrağının indirildiği iddiası
Eskişehir'deki iş yerinden Türk bayrağının indirildiği iddiası
- İl Emniyet Müdürlüğünün açıklamasından: "Şahsın olay saatinde alkollü olduğu, Türk bayrağını asılı olduğu yerden alıp bağrına basarak evine gittiği, bayrağımızı yırtmadığı anlaşılmıştır"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, bir yerinin dış cephesinde asılı Türk bayrağını indiren kişinin alkollü olduğu ve bayrağı yırtmadığının belirlendiği açıklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bazı internet haber sitelerinde bir iş yeri önünde asılı olan Türk bayrağının alınmasına ilişkin haberlere yer verildiği hatırlatıldı.

Olayla ilgili soruşturmanın sonuçlarına değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Konu ile ilgili olarak, Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğünün başlattığı soruşturma kapsamında 12  Eylül günü olayın şüphelisi S.K, Kurtuluş Polis Merkezi Amirliğine olaya konu olan Türk bayrağı ile gelerek teslim olmuştur. Söz konusu şüpheli S.K'nın herhangi bir terör bağlantısının bulunmadığı, şahsın olay saatinde alkollü olduğu, Türk bayrağını asılı olduğu yerden alıp bağrına basarak evine gittiği, bayrağımızı yırtmadığı anlaşılmıştır."

İl Emniyet Müdürlüğü, kent merkezindeki bir iş yerinin dış cephesinde asılı Türk bayrağının indirildiği iddiasına ilişkin soruşturma başlatmıştı.