Eskişehir'deki kadın cinayeti davası

Eskişehir'deki kadın cinayeti davası
Eskişehir'deki kadın cinayeti davası
- Eşini av tüfeğiyle öldürdüğü iddia edilen sanığın yargılanmasına devam edildi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, geçen yıl ekim ayında, kendisini aldattığından şüphelendiği eşini av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, sanık Halil Kara (45) ve avukatı ile maktul Huriye Kara'nın yakınlarının avukatı hazır bulundu.

Sanık avukatı Önder Öztürk, Huriye Kara'nın olaydan önce F.G. ile 4 kez telefon görüşmesi yaptığının kayıtlarda yer aldığını söyledi. Öztürk ayrıca maktulun son bir yıllık telefon görüşmesi kayıtlarının operatörlerden istenmesini talep etti.

Müşteki avukatı Tuğçe Ayaz ise aldatma olayını kabul etmediklerini belirterek, "Maktul Huriye Kara, F.G. ile aynı yerinde çalışıyor. Telefon görüşmeleri normaldir" dedi.

Sanık avukatının talebini kabul eden heyet, Halil Kara'nın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Özel bir şirkette şoför olarak çalışan Halil Kara, 18 Ekim 2014'te, İstiklal Mahallesi İki Eylül Caddesi'ndeki bir iş merkezinde temizlik görevlisi olarak çalışan 40 yaşındaki eşi Huriye Kara'nın yanına gitmişti. Halil Kara'nın, kendisini aldattığından şüphelendiği eşini, halı parçasına sararak yanında getirdiği av tüfeğiyle öldürdükten sonra kaçtığı iddia edilmişti. Kara, olay sonrası polis ekiplerince İki Eylül Caddesi'nde yakalanmış ve daha sonra mahkemece tutuklanmıştı.