Eskişehir'deki otomotiv işçilerinin iş bırakma eylemi

Eskişehir'deki otomotiv işçilerinin iş bırakma eylemi
Eskişehir'deki otomotiv işçilerinin iş bırakma eylemi
- Ford Otosan fabrikasında eylem başlatan işçilerin sözcüsü Cemsemiz: - "Tepkimiz işverene değil, bizleri yıllardır sömüren sendikaya karşıdır"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'in İnönü ilçesindeki Ford Otosan fabrikasında  bırakma eylemi başlatan işçilerin sözcüsü Ahmet Cemsemiz, "Tepkimiz işverene değil, bizleri yıllardır sömüren sendikaya karşıdır" dedi.

Cemsemiz, fabrika önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, tepkilerinin bağlı bulundukları Türk Metal Sendikasına olduğunu söyledi.

Bursa ve Kocaeli'ndeki fabrikalarda da benzer olaylar yaşandığını belirten Cemsemiz, şöyle konuştu:

"Diğer kentlerdeki arkadaşlarımıza selam olsun. Biraz geç kaldık ancak bugün bizler de onlara katıldık. Onlar bizi bazen eleştirdi ancak nasip bugüneymiş. İnşallah haklı mücadelemize devam edeceğiz. Bu süreçte onların yanında olacağız. Şu iyi bilinsin; tepkimiz işverene değil, bizleri yıllardır sömüren sendikaya karşıdır. Bugün bir milattır. Bu süreci baltalamak, provoke etmek isteyenler olacak ancak buna izin vermeyeceğiz. Taleplerimiz çok basit, diğer fabrikaların talepleri neyse bizimkisi de o. İnsani yaşama şekli, seyyanen bazı rakamlar dönüyor, bu rakamları istiyoruz ama daha netleşmemiş. Gölcük'den gelecek haberler de bizi ilgilendiriyor. Onlarla irtibat halindeyiz. Nasip olursa bu gece sonlanacak deniliyor."

Cemsemiz, bu eylemin bir grev olmadığını vurguladı.

Çalışanların, e-devlet şifresi alıp sendika değiştirmek için harekete geçtiğini söyleyen Cemsemiz, "İşimizden memnunuz ancak sendikamızdan memnun değildik. Diğer vardiyalar işe gelmedi, iptal oldu" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Sendika

  ,

  Bugün

  ,

  Gölcük

  ,

  Gece

  ,

  Ford

  ,

  ,

  Fabrika

  ,

  Selam

  ,

  provoke

  ,

  e-devlet