Eskişehir'deki "silahla ölüme neden olma" davası

Eskişehir'deki "silahla ölüme neden olma" davası
Eskişehir'deki "silahla ölüme neden olma" davası
- Kentte, mart ayında yaklaşık iki yıldır ilişkisi bulunduğu öne sürülen kişinin ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan kadının yargılanmasına devam edildi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, birlikte yaşadığı öne sürülen kişinin silahla ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuklanan kadının yargılanmasına devam edildi.

Eskişehir 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık Cansu Demirezen'in (21) ile olayda ölen Adem Tutsak'ın kardeşi Adil Tutsak hazır bulundu.

Demirezen savunmasında, Tutsak ile ilişkisinin yaklaşık iki yıl sürdüğünü söyledi.

Tutsak'ın evli olduğunu öğrenince ondan ayrılmak istediğini belirten Demirezen, şöyle konuştu:

"Hamileyken eşimden ayrıldım ve Adem Tutsak ile birlikte yaşamaya başladık. Kendisinin bekar olduğunu biliyordum. Evli olduğunu öğrendikten sonra ayrılmak istediğimi söyledim. Benden ayrılmak istemedi. Tabanca çıkartarak zorla elime tutuşturdu. Çenesinin altına tabancayı götürdü. Elimi tabancadan çekmek istedim ancak erkek gücü olduğu için gücüm yetmedi. Bu sırada tabancayı ateşledi. Kendisine engel olamadım ve silahtan da elimi çekemedim. Olayda suçum bulunmamaktadır. Adem intihar etti. Olay anında yanımızda da kimse yoktu. Tahliyemi istiyorum."

Adil Tutsak ise sanık Demirezen'in yalan söylediğini iddia ederek, ağabeyinin intihar etmek için hiçbir nedeninin bulunmadığını savundu.

Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Mobilyacılar Kooperatifi Sanayi Sitesi'ndeki bir iş yerinde 9 Mart'ta meydana gelen olayda, Adem Tutsak ile sevgilisi Cansu Demirezen arasında tartışma? çıkmıştı. Bu sırada Adem Tutsak ile Demirezen'in beraber tuttuğu tabanca ateş almış ve Tutsak, olay yerinde hayatını kaybetmişti. Olayın ardından gözaltına alınan Demirezen, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.


  ETİKETLER:

  Mahkeme

  ,

  Erkek

  ,

  Ceza

  ,

  İddia

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  İntihar