Eskişehir'deki silahlı kavga

Eskişehir'deki silahlı kavga
Eskişehir'deki silahlı kavga
- Av tüfeğiyle bir kişinin öldürülmesine ilişkin davada, tutuklu sanığa 13 yıl 4 ay hapis cezası verildi

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, geçen yıl ekim ayında çıkan kavgada bir kişinin ölümüne neden olduğu belirtilen sanık, 13 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tutuksuz yargılanan 3 kişi ise beraat etti.

Eskişehir 2'nci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Ali Osman Coşkun, diğer sanıklar Zehra U. ve eşi Ergün U. ile İlyas U'nun yanı sıra maktul Umut Berberoğlu'nun (20) annesi Ayhan Sarıoğlu katıldı.

Son savunmasını yapan Coşkun, "Böyle bir olay başıma geldiği için çok pişmanım" dedi. Tutuksuz sanıklar ise cinayetle ilgileri bulunmadığını öne sürerek, beraatlerini talep etti. 

Mahkeme heyeti, Ali Osman Coşkun'a "kasten öldürme" suçundan öngördüğü müebbet hapis cezasını, olayın tahrik altında gerçekleşmesinden dolayı 13 yıl 4 aya indirdi. Mahkeme, kavga sırasında olay yerinde bulunan Zehra, Ergün ve İlyas U'nun ise beraatına karar verdi.

21 Ekim 2014'te Orhangazi Mahallesi'nde, 20 yaşındaki Umut Berberoğlu, ilişkisi olduğu belirtilen Zehra U'nun ailesiyle tartışmış, kavgaya dönüşen olayda av tüfeğiyle ağır yaralanan Berberoğlu, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Olay sonrası Ali Osman Coşkun ile Zehra, Ergün ve İlyas U. gözaltına alınmıştı. Coşkun, çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken diğer 3 zanlı ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.


  ETİKETLER:

  Mahkeme

  ,

  Ceza

  ,

  hapis

  ,

  kavga