Eskişehir'deki trafik kazası

Eskişehir'deki trafik kazası
Eskişehir'deki trafik kazası
- Emniyet Müdürlüğü: - "Kazaya karışan aracın günümüz teknolojisine uygun birçok güvenlik, emniyet tertibatı donanımı olmasına ve araçta bulunan tüm hava yastıklarının açılmasına rağmen emniyet kemeri kullanmanın hayati derecede önemli olduğu ne yazık ki bu acı olayda bir kez daha görülmüştür"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Emniyet Müdürlüğünden, İnönü ilçesinde, Bozüyük-Kütahya karayolunun 5. kilometresinde meydana gelen trafik kazasında ölen 4 kişinin emniyet kemerlerinin takılı olmadığı, sadece yaralanan sürücüde kemer bulunduğu bildirildi.

Müdürlükten yapılan yazılı açıklamada, polis ekiplerinin olay yerindeki ilk incelemesinde, kazada ağır yaralanan sürücü Serdar Işık'ın (40) emniyet kemerinin takılı olduğunun görüldüğü belirtildi.

Aynı araçta bulunan ve kazada yaşamını yitiren 4 kişinin kemerlerinin takılı olmadığı belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kazaya karışan aracın günümüz teknolojisine uygun birçok güvenlik ve emniyet tertibatı donanımı olmasına ve araçta bulunan tüm hava yastıklarının açılmasına rağmen emniyet kemeri kullanmanın hayati derecede önemli olduğu ne yazık ki bu acı olayda bir kez daha görülmüştür.  Emniyet Müdürlüğü olarak, kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralı vatandaşımıza da acil şifalar diliyor, böyle acı hadiselerle tekrar karşılaşılmaması için tüm vatandaşlarımızın emniyet kemeri kullanımında azami özen göstermelerini rica ediyoruz."

Serdar Işık idaresindeki 34 US 5743 plakalı cip, Bozüyük-Kütahya karayolunun 5. kilometresinde, İnönü ilçesi trafik ışıklarına 250 metre kala yolun sağ tarafında bulunan büyük yön levhasına çarpmıştı. Kazada, sürücü yaralanmış, Sibel (41) ve Nehir Işık (9) ile Musa (39) ve Fatma Öztürk (61) olay yerinde hayatını kaybetmişti.