Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- Türk Üniversiteli Kadınlar Başkan Ataç'ı ziyaret etti

ESKİŞEHİR (AA) - Türk Kadınlar Derneği Genel Başkanı Nevin Gaye Erbatur ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ı makamında ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ziyarette derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Nevin Gaye Erbatur dernek adına yardımlarından dolayı Ataç'a teşekkür ettiği belirtildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Ataç ise kadınlar ile ilgili birçok başarılı çalışma gerçekleştirdiklerini kaydetti.

-Başkan Ataç'tan cami ziyareti

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Tepebaşı Camisi'nde cuma namazı çıkışı vatandaşlarla bir araya geldi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, cuma namazı sonrasında Tepebaşı Belediyesi'nin pilav ve aşure dağıtımına katılan Ataç, cemaatle bir araya gelerek sohbet etti.

Ataç, camileri de okullar gibi önemsediklerini kaydetti.

-Yarbay Hamzaçebi'den Başkan Ataç'a ziyaret

Eskişehir Merkez Komutanı Yarbay Aykut Hamzaçebi, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ı makamında ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Tepebaşı Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen ziyarette Ataç, Eskişehir Merkez Komutanlığına atanan Yarbay Hamzaçebi'ye yeni görevinde başarılar dilediği belirtildi.

Yarbay Hamzaçebi ise "Göreve geldiğimden bu yana kamu kurum ve kuruluşlarını ziyaret ediyorum. Sizleri, ziyaret edip çalışmalarınızda başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

-Odunpazarı Belediyesi semt pazarlarını temizledi

Odunpazarı Belediyesi semt pazarlarının en büyük problemleri arasında yer alan temizlik sorununu, hızlı ve planlı çalışmalarla çözdüğü kaydedildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, özellikle Çarşamba Pazarı olarak adlandırılan ÇARPA'da bir çalışma gerçekleştiren belediye ekipleri, pazar yerini aynı gün içerisinde temizleyerek, bölgede çirkin bir görüntü oluşmasını engellediği kaydedildi.

Temizlik İşleri Müdürü Metin Göksel, temizlik çalışmalarının kalabalık ve hızlı bir ekiple kısa süre içerisinde tamamlandığını belirtti.

Pazar esnafının tezgahlarını toplaması ardından kalabalık bir ekiple bölgede temizlik çalışmalarına başlayan Odunpazarı Belediyesi'nin, pazar kısa bir sürede temizlediği kaydedildi.

-"Bir Mahalle Ki" oyunu sahnelendi

Ortaoyunu'nun en önemli sanatçılarından olan Münir Canar'ın yazdığı "Bir Mahalle Ki" oyunu Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde sahne aldı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Batıkent Mahallesi'nin gençlerinden oluşan tiyatro topluluğunun sergilediği müzikli ve danslı oyun, seyirciye eğlenceli dakikalar yaşattığı belirtildi.

Fatih Ateş'in yönettiği, Kemal Günüç'ün müziklerini bestelediği, Levent Bıdıl'ın dans düzenini yaptığı oyunda, Ayşegül Mermer, Cemre Kaş, Emre Uslu, Taha Özdemir, Anılcan Poyraz, Betül Mermer, Ege Işır, Hasan Uslu, Oğuzhan Demiröz, Uğur Doğan rol aldığı aktarıldı.

Pişekar'ın muhtar, Kavuklu'nun ise bir mahalle sakini olduğu oyunda, mahalleye gelen çeşitli tiplemelerden oluşan yabancılara mahallenin satılış hikayesi anlatılıyor.