Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi'nin gençlik merkezleri yeni dönem kurs kayıtlarına gençler büyük ilgi gösterdi.Belediyeden yapılan açıklamaya...

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi'nin gençlik merkezleri yeni dönem kurs kayıtlarına gençler büyük ilgi gösterdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi'nde bin 340 kişinin kaydı alındı.

Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi ve 29 Ekim Gençlik Merkezi'nde gerçekleşecek kurslar için gönüllü eğitmenlerle devam eden gönüllü eğitimleri, Halkeğitim Merkezi destekli devam eden MEB sertifikalı programlar, tek günlük eğitimler şeklinde devam eden fırsat programları ve sanatsal etkinlikleri içeren sanatsal programlar başlıklarıyla kurs kayıtları alındığı kaydedildi.

- Kent ve kültür söyleşileri devam ediyor

Şair Haydar Ergülen yönetiminde Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen "Kent ve Kültür" söyleşilerinin bu ay ki konuğu Pelin Batu olacak.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 26 Ocak Perşembe günü saat 19.30'da Özdilek Sanat Merkezi Oktay Ekinci Sahnesi'nde gerçekleştirilecek etkinlik, ücretsiz ve halka açık olacak.

Haydar Ergülen'in yönetiminde, sanatın farklı alanlarda ürün veren yazar, şair, müzisyenler ayda bir kez düzenlenecek söyleşilerinin konuğu olarak Eskişehirlilerle buluşmaya devam edeceği kaydedildi.

- Uluslararası Sivil Toplum Projesi üyelerinden Kızılay'a ziyaret

Gençlik Alanında Çalışan Sivil Toplum Kuruluşlarının Kapasitesinin Arttırılması projesi gerçekleştirildi.

Şube Başkanı Yüksel Girgin yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Gençlerimiz uluslararası düzey de projeler yapmaktadır. Bu Projede Bulgaristan, Sırbistan, Romanya, Kosova, Ukrayna, İspanya, İtalya, Portekiz, Rusya ve Yunanistan'dan Eskişehir Şubesi'ne misafir olarak gelen dostlarımızı en güzel şekilde ağırlayıp Türk kültürünü en iyi şekilde tanıttık. Bu kapsamda başarılı bir yol izleyen gençlerimizi başarılarından dolayı tebrik ediyorum."