Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- "Parçacık" adlı yeni çocuk oyununun provaları yapılıyor

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının "Parçacık" adlı yeni çocuk oyununun provaları sürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, oyunda çocukların küçük bir parçacığın, neyin parçası olduğunu merak etmesini ve bunu arayışını anlatılıyor.

Black-Light tiyatro tekniğinin kullanıldığı oyun, mayıs ayı içinde Eskişehir Şehir Tiyatroları sahnelerinde çocuklarla buluşacak.

Oyunun Ali Eyidoğan tarafından sahneye uyarlandığı ve yönetildiği bildirildi.

- Eskişehir'in sigortacılık sektörü toplantıda bir araya geldi

Sigortacılık sektörü, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliği ile düzenlenen Sigorta Acenteleri Yönetmeliğindeki Değişiklikler ve Sektörel Sorunlar Bilgilendirme Toplantısı'nda bir araya geldi.

ETO'dan yapılan açıklamaya göre, toplantıda konuşan Güler, 1999 yılında yaşanan depremden sonra sigortanın öneminin farkına varıldığını bildirdi.

İnternet üzerinden sigortacılık hizmetinin gelişmesinin de uzun vadede sektöre fayda sağlayacağını anlatan Güler, "Sigortacılık çok geniş bir yelpazede hizmet veriyor ancak bu konuda atılması gereken daha çok adım var" ifadelerini kullandı.

Toplantıda TOBB Sigorta Acenteleri İcra Komitesi Başkanı Hüseyin Kasap ve TOBB Sigortacılık Müdürü Mevlüt Söylemez, sigortacılık sektörüne ilişkin değişen kanun maddeleri ve acentelerin yükümlülüklerine dair sunum yaparak, sigorta acente yetkililerinden gelen soruları cevaplandırdı.

Genç Girişimciler Kurulunun, 1'inci Olağan İl Kurul toplantısı yapıldı

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulunun, 1'inci Olağan İl Kurul toplantısı yapıldı.

Eskişehir Sanayi Odası'ndan (ESO) yapılan açıklamaya göre, geçen yıl aralık ayında yapılan seçimler sonrasında yeni oluşan icra kurulunun, 2015-2016 döneminde çalışma yürütecek olan grupların tanıtımı yapıldı.

Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy, toplantıda yaptığı konuşmada, Genç Girişimciler Kurulları'nın kuruluşundan bu yana çıtayı hep ileriye götürdüğünü ve ülkenin girişimci sorununa çözüm olmayı hedeflediğini anlattı.

ESO Başkanı Savaş Özaydemir ise "Ülke olarak hepimizin istikbali sizlerin ellerinde, yapacağınız başarılı ve örnek çalışmalar hem sizlere hem de toplumuzun gelişimine katkı sağlar. ESO olarak her zaman yanınızdayız. Gençler olarak global, yenilikçi ve rekabetçi olun, mutlaka ihracat yapmak için uğraşın" ifadelerini kullandı.

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısı

İstanbul Adliyesi'ndeki terör saldırısında Memur Suçları Bürosu Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi Eskişehir Memur-Sen Temsilciliği tarafından kınandı.

Sendikanın İl Temsilciliği'nden yapılan açıklamaya göre, Memur-Sen İl Başkanı Muammer Karaman, görevi başındaki masum bir insanın katledildiğini belirtti.

Memur-Sen ailesi olarak terörü ve arkasındaki karanlık elleri bir kez daha lanetlediklerini aktaran Karaman, Kiraz'a Allah'tan rahmet yakınlarına ve Türk milletine başsağlığı dilediklerini kaydetti.

- Türkiye Muhtarlar Derneği'nden Kurt'a ziyaret

Türkiye Muhtarlar Derneği Eskişehir Şubesi Başkanı Ali İrfan İbiş ve yönetim kurulu üyeleri, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'u ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ziyarette konuşan Kurt, mahallelerdeki sorunların çözümü  konusunda belediye olarak ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Başkanı Ali İrfan İbiş ve Yönetim Kurulu üyelerine hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Kurt, çalışmalarında başarılar diledi.