Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- Piyano resitali verilecek

ESKİŞEHİR (AA) - Piyanist Gülsin Onay, Tchaikovsky ve Beethoven'in eserlerinin yer aldığı piyano resitali sunacak.

Belediyeden yapılan açıklamada etkinlik 10 Nisan saat 20.00'de ve 11 Nisan saat 14.00'de Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı'nda gerçekleşecek.

Etkinlikte Onay, Tchaikovsky'nin ve Beethoven'in eserlerini seslendireceği kaydedildi.

- Gelecekleri için bin 324 litre atık yağ topladılar

Odunpazarı Belediyesi "Geri Kazanım Projesi"ne, Kılıçarslan İlkokulu'ndan destek geldi.

Belediyeden yapılan açıklamada, öğrenci ve veliler topladıkları bin 324 litre bitkisel atık yağı belediye yetkililerine teslim etti.

Odunpazarı Geri Kazanım Sistemi kapsamında okullarda düzenlenen Bitkisel Atık Yağ Toplama Kampanyası'nın tüm hızıyla devam ettiğini kaydeden yetkililer, kampanyanın büyük ses getirdiğini bildirdi.

Kampanya kapsamında okullara, toplanan 25 litre atık yağ karşılığında bir top fotokopi kağıdı, 100 litre karşılığında bir kutu fotokopi kağıdı, 200 litre karşılığında temizlik malzemesi seti, 500 litre karşılığında spor seti ve bin litre karşılığında masa tenisi seti hediye edildiği kaydedildi.

- "Türk Dünyası Türk Halk Müziği Korosu"

Eskişehir'de, "Türk Dünyası Türk Halk Müziği (THM) Korosu" konseri verilecek.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, TRT Ankara Radyosu Yurttan Sesler THM Koro Şefi Ali Haydar Gül yönetiminde gerçekleştirilecek etkinlik 6 Nisan saat 19.00'da yapılacak.

Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek etkinlik, Türk dünyasına ait farklı türküler seslendirileceği kaydedildi.