Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- Sağlık-Sen'den çocuk yuvasına ziyaret

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Sağlık-Sen Şubesi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren 80. Yıl Halis Toprak Çocuk Yuvası'nı ziyaret etti.

Sendikadan yapılan açıklamada, şube başkanı Hasan Hüseyin Köksal ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 80. Yıl Halis Toprak Çocuk Yuvası'nın temiz ve çok bakımlı olduğunu belirten Köksal'ın, ziyarete katılan sendika üyelerine teşekkür ettiği kaydedildi.

 

-Tepebaşı'nın kızları yarı final yolunda

 

Tepebaşı Belediyesi Küçük Kızlar Voleybol Takımı,  Türkiye Küçük Kızlar Voleybol Şampiyonası'na katılmadan önce Belediye Başkanı Ahmet Ataç'ı ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamada, Kocaeli, Yalova, Bilecik, Kütahya, Eskişehir'in yer aldığı şampiyonada 22-25 Nisan 2015 tarihleri arasında yarı final için mücadele edecek Tepebaşı Belediyesi Küçük Kızlar Voleybol Takımı, Ahmet Ataç'ı ziyaret ederek desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Başkan Ataç da sporculara başarılar dileyerek, takımın çalışmalarının ve emeklerinin karşılığını alarak Eskişehir'e başarı ile döneceklerini kaydetti.

 

-Çocuk ve Gençlik Korosu'ndan  23 Nisan konseri

 

Tepebaşı Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında gerçekleştireceği programların ilkini Türk Sanat Müziği Çocuk ve Gençlik Korosu konseri ile gerçekleştirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Tepebaşı Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür ve Sanat Merkezi'nde Şef İdil Çeliker'in yönetiminde gerçekleşen konserin ilk bölümünde çocuk korosu yer alırken ikinci kısımda gençlik korosu şarkılarını seslendirdi.

 

-Geleceğin kadın girişimcilerine konferans

 

Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu geleceğin kadın girişimcilerini ortaya çıkarmak amacıyla liselerde girişimcilik konferansları düzenliyor.

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından yapılan açıklamada, Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu yarının kadın girişimcileri için liselerde girişimcilik konferansları gerçekleştiriyor.

Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu tarafından İnönü Nene Hatun Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Sivrihisar Sıdıka Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde kız öğrencilere "Liseler Girişimcilikle Buluşuyor" projesi ile kapsamında girişimcilik konferansı verildiği kaydedildi.

Program dahilinde öncelikli olarak imkanları kısıtlı gençlerin girişimciliği tanımaları ve kendi iş yerlerini açmaları için destek verilmesi hedeflendiği belirtildi.