Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- "Hadi Harekete Geç Kampanyası"

ESKİŞEHİR (AA) -Sağlık Bakanlığı tarafından "10 Mayıs Dünya Sağlık İçin Hareket Et Günü"nde hareketli yaşamın önemine vurgu yapmak amacıyla Türkiye genelinde çeşitli etkinlikler ve iletişim kampanyaları gerçekleştirilecek.

İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 7-11 Mayıs tarihleri arasında Bakanlığın sosyal medya hesaplarından kampanyanın başlatılacak.

Kampanya kapsamında, katılımcılardan kamera, fotoğraf makinesi veya cep telefonu ile 15 saniyelik "Harekete Geç" mesajını içeren video çekmelerini ve @saglikbakanligi hesaplarının etiketlenerek göndermeleri gerektiği bildirildi.

Ayrıca kampanyaya katılanlardan, gönderecekleri videoda belirlediği bir isme #hadihareketegec hashtagi ile seslenmesini de isteniyor.

En güzel 20 video, Sağlık Bakanlığı jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek, ödüllendirileceği bisiklet ya da T.C Sağlık Bakanlığı Yalova Kaplıcalarında 2 kişilik tatil kazanma şansını yakalayacağı kaydedildi.

- ESOGÜ projelerini sanayiye açıyor

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Proje Fuarı kapsamında 20-21 Mayıs tarihlerinde "ESOGÜ Proje Fuarı 2015" etkinliği, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirilecek.

Üniversiteden yapılan açıklamada, ESOGÜ ve Eskişehir Sanayi Odası tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinlik  OSB İş ve Ticaret Merkezi Alanında yapılacak.

EESOGÜ Proje Fuarı kapsamında, öğrencilerin hazırladığı projelerin sergilenmesi, çalışmalarının sanayicilere tanıtılması, üniversite, iş dünyası ve öğrenciler ile bilgi ve görüş alışverişinin sağlanması amaçlanıyor.

Proje değerlendirmesi ile proje yarışması yapılacağı ve başarılı bulunan çalışmalara ödüller verileceği bildirildi.

Yarışmasına ESOGÜ öğrencileri ya da ESOGÜ' den son 3 yıl içinde mezun olmuş kişiler katılabileceği kaydedildi.

- Kurt, Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu üyeleri ile bir araya geldi

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu üyeleri ile bir araya geldi.

Belediyeden yapışan açıklamada, Odunpazarı Kent Konseyi Genel Sekreteri İsmail Kumru, Çevre Çalışma Grubu Başkanı Nuray Gönen ve grup üyelerinin de bulunduğu görüşmede Başkan Kurt'a yeni kurulan Çevre Çalışma Grubu tanıtıldı.

Odunpazarı Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu, Odunpazarı bölgesinde çevre düzenlemeleri ve yerel yönetimlerin yapmış olduğu projelere destek vermek, hayata geçirilecek çevreci ve yeşil bir Odunpazarı'nı halkla bütünleştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Çevre Çalışma Grubu üyeleri gerçekleştirecekleri projelerde Odunpazarı Belediyesi ile ortak çalışmalar yapmak istediklerini bildirdi.

Başkan Kurt, çevrenin ve yeşil alanların korunması gerektiğine değinerek, "Yeşilin ve doğanın fazlasıyla önemli olduğu bu günlerde çevre koruması için elimizden geleni yapmaya gayret ediyoruz. İnsanların dikkatini bu yöne çekmek için çaba sarf ediyoruz.  Bir ağaç bile bizim için çok önemli" ifadelerini kullandı.