Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- Yaz spor okullarına kayıtlar başlıyor

ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okullarına kayıtlar başlıyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, çocuklarının tatil dönemlerini verimli bir şekilde geçirmeleri için basketbol, voleybol, tekvando ve badmintona kadar 6 branşta eğitim verilecek.

Yetkililer, kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların, Odunpazarı Belediyesi Mehmet Terzi Spor Salonu'na ve Büyükdere Mahallesi Kaplanlı caddesi numara 53 adresinde bulunan Odunpazarıspor Kulübüne başvuruda bulunabileceklerini belirtti.

Son kayıt tarihinin 15 Haziran olan Odunpazarı Yaz Spor Okullarına, "2000-2001, 2002-2003, 2004-2005, 2006-2007" doğumlular kayıt yaptırabileceği kaydedildi.

-  Eskişehir'de kültür sanat

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, "Mingitav Kafkas Halk Dansları Topluluğu" gösterisine katıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Kuzey Kafkas Karaçay Balkar Kültür ve Yardımlaşma Derneğinin 23'üncü Kuruluş yıldönümü sebebiyle kutlamalar yapıldı.

Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen gösteriye, Eskişehir Karaçay- Balkar Derneği Başkanı Musa Korkmaz, Yalova Balkar Derneği Başkanı,  Afyon Balkar Derneği Başkanı ve çok sayıda Balkar halkı katıldığı belirtildi.

Başkan Kurt, sivil toplum örgütlerine desteklerinin devam ettiğini belirterek "Yerel yönetimler halkıyla birlikte vardır ve temsil ettiği halkın değerlerine sahip çıkmak zorundadır. Kültürün yok olmaması, ayakta kalması direnmeye, mücadeleye bağlıdır. Bu mücadeleyi birileri verecek kültür ayakta kalacaktır" ifadelerini kullandı.

Dünya çevre günü öğrencilerle kutlandı

Çevre Haftası kapsamında Bilim Deney Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte öğrenciler çevreye sahip çıkmanın ve geri dönüşümün bilinci konusunda yaratıcı çalışmalar gerçekleştirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Bilim Deney Merkezi ve Çocuk Hakları Birimi  çocuklarda çevre duyarlılığının gelişmesi, çevresel değerlere sahip çıkılması ve her çocuğun sağlıklı ve dengeli bir çevrede yaşama hakkı olduğuna vurgu yapılması amacıyla çim adam atölyesi ve atık malzemeler ile doğaçlama ritm çalışması düzenledi.

Öğrencilerin çevreyi geliştirmek, çevre sağlığını korumak, çevre kirlenmesini önlemek ve geleceğe temiz bir dünya bırakmak için tüm insanların çevre bilinci ve saygısını kazanması gerektiği konusundaki bilgi ve hassasiyetlerini pekiştirdiği kaydedildi.