Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- Çocuklar Tepebaşı'nda farklı etkinliklerde bir araya geldi

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi, oluşturduğu farklı projelerle çocukları biraraya getiriyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, ilk olarak 23 Nisan Çocuk Sanat Merkezi'nde sahne alan çocuklar, gitar ve piyano ile hünerlerini sergileyerek yılsonu etkinliğinde bir araya geldiği belirtildi.

Atila Özer Karikatürlü Ev'de gerçekleşen diğer etkinlikte ise farklı okullardan 54 öğrenci, çizdikleri karikatürleri sergilediği bildiridldi.

Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Melih Savaş, etkinliklerde emeği geçen herkese teşekkür ettiği kaydedildi.

 

Dünya ikincisi öğrenciler geri dönüşüm tesisini gezdi

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 2015 Dünya Eylem Günü Video Müzik Yarışması'nda ikinci olan öğrencilerle geri dönüşüm tesisini gezdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, yarışmaya katılan öğrencilerle, Türkiye 'nin Avrupa standartlarındaki ilk Ambalaj Atığı Ayırma Tesisi'ni gezdi.

Gezide öğrencilere, ambalaj atıklarının ayrı toplanması, geri dönüşümün nasıl gerçekleştiği, geri dönüşümün doğal kaynakların korunmasına olumlu etkisi, ülke ekonomisine faydaları gibi konuların anlatıldığı belirtildi.

 

- Oyunpazarı ilk mezunlarını verdi

Odunpazarı Belediyesi Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi tamamladığı birinci yılında ilk mezunlarını verdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Odunpazarı Belediyesi tarafından açılan "Oyunpazarı Kreş ve Gündüz Bakımevi" 3-6 yaş grubundaki okul öncesi eğitimini tamamlayan ilk 4 mezununu verdi.

Okul öncesi eğitimin, insan gelişiminin en hızlı ve kişisel gelişimde en önemli zaman olduğunu belirten Başkan Kurt, "Amacımız, çalışanlarımız ve dezavantajlı kesimlerin yararlanabildiği, çocukların kendine güvenen,duyarlı ve iletişim becerileri yüksek şekilde yetişmesini sağlamaktır. Çocuklarımıza önlerindeki uzun soluklu eğitim hayatında başarılar dilerim" ifadelerini kullandı.

Başkan Kurt'un mezun olan Ceren Bostancı, Kadriye Özkan, Ensar Çekici ve Sait Sıtkı Sarıca ile mezuniyet sonrası fotoğraf çektiği kaydedildi.

 

- Eskişehir'de "Seçkin Yemekler" kursu açıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından Sultandere Eğitim Merkezi Mutfak Stüdyosunda "Seçkin Yemekler" kursu açıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Emrah Yıldız tarafından verilen eğitimlerle kursiyerler aperatif, ara sıcak, ana yemek ve tatlı gibi menülerden seçkin ve lezzetli yemeklerin yapımını öğrendiği kaydedildi.

 Seçkin Yemekler kursuna katılan kursiyerlerin eğlenceli bir eğitim aldıklarını ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettiği kaydedildi.