Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- "Ramazanda sağlıklı besleniyoruz" etkinliği

ESKİŞEHİR (AA) - Sağlık Bakanlığı'nın " Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programı" kapsamında Eskişehir Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından toplumun düzenli fiziksel aktivite yapmaya teşvik edilmesi amacıyla yürüyüş düzenlendi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, Halk Sağlığı Müdürlüğü önünden başlanan yürüyüş 2 Eylül Caddesi, Taşbaşı,  Köprübaşı, Yalbı Sokak, Adalar Sokak, Porsuk Bulvarı güzergahında devam etti.

 

-Veteriner işleri hayvan gübreliklerini denetledi

Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Ekipleri, tarım ve hayvancılık yapılan mahallelerde bulunan hayvan gübreliklerini denetledi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ve Çevre Zabıta ekipleri ile birlikte Muttalip Mahallesi'nde bulunan hayvan gübrelikleri kontrol edildi.

Karasinek ve sivrisinek gibi haşerelerin ürememesi için yapılan bu çalışmalarda, Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri tarafından, hayvan gübresinin nasıl depolanacağı ve nasıl kullanılacağı konusunda bilgiler verildiği kaydedildi.

 

-Başkan Ataç Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarını denetledi

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Fen İşleri Müdürlüğü çalışmalarını inceledi.

Belediyeden yapılan açıklamada, Başkan Ataç, Karabayır Bağları'nda ve Gazipaşa Mahallesi'ndeki çalışmaları denetleyerek bilgi aldı.

Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, belirlenen bölgelerde kilit taş, tretuvar ve kaldırım çalışmalarını yürütmeye devam ettiği kaydedildi.

 

-Su Sporları Merkezi  sezonu açtı

Tepebaşı Belediyesi tarafından Ertuğrulgazi Mahallesi Behiç Erkin Sahası yanına yaptırılan Su Sporları Merkezi kayıt döneminin ardından sezonu açtı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Tepebaşı Belediyesi Su Sporları Merkezi'nde çocuklar ve yetişkinler için programlar başladı. Yedişer kişilik grupların uzman eğitmenler eşliğinde eğitim aldıkları havuzlar günde ortalama 500 ile 700 kişiyi misafir ettiği belirtildi.

Tepebaşı Belediyesi Su Sporları Merkezi içerisinde bir adet 25 metre uzunluğunda altı kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, bir adet 250 metre kare ve bir adet 25 metrekare rehabilite ve eğlence havuzunun yanı sıra 110 metre kare bir açık havuz bulunurken ayrıca vatandaşların ücretsiz olarak yararlanabileceği Yoga, Plates, Aerobik ve Step alanları da hizmet verdiği bildirildi.

Tepebaşı Belediyesi Su Sporları Merkezi temmuz 2015 itibari ile de engelli grupların eğitim programlarına başlayacağı kaydedildi.

 

-Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü il birincisi oldu

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Minik Kızlar Basketbol Takımı namağlup birinci olarak sezonu tamamladı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü son olarak 2014- 2015 sezonu Minik Kızlar Basketbol Eskişehir İl birincisi oldu.

Minik Kızlar Basketbol takımı çift devreli ve lig usulü oynanan turnuvada namaglup olarak şampiyon olduğu ve 24-28  Haziran tarihlerinde Çanakkale'de düzenlenecek olan Türkiye'nin tüm illerinden il birincilerinin katılacağı Minikler Şenliği'ne katılmaya hak kazandığı kaydedildi.

Şampiyon takımın kupa ve madalyalarını veren Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Sportif Koordinatörü Ayhan Eriş, "Kısa bir süre içerisinde büyük bir başarıya imza atan tüm sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ediyorum. Önümüzdeki sezon için çalışmalarımızı yaz boyunca sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

 

-Büyükşehir  Belediyesi "park buluşmaları" düzenliyor

Büyükşehir Belediyesi tarafından "Park Buluşmaları" adı altında Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı ile Kentpark'ta etkinlikler düzenlenecek.

Belediyeden yapılan açıklamada, etkinliklerde Eskişehirli sanatçılar Mithat Körler, Saim Günal, Ali Rıza Özsaltık, Mesut Girgin, Salim Özkara, Tuğçe Gendigelen, Enver Oytan ve Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu konser vererek müzik ziyafeti çekecekler.

Kentpark ve Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı'nda cumartesi ve pazar günleri yapılacak etkinliklerin saat  21.45'de başlayacağı bildirildi.

Düzenlenecek programlar için Alaaddin Parkı önünden ücretsiz otobüs seferleri gerçekleştirileceği kaydedildi.