Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- Tepebaşı Belediye Başkanı Ataç, Babalar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Babalar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Ataç mesajında, babaların anneler ile beraber çocukların yaşantısına yön vermekte hep örnek olduğunu  belirtti.

Babaların özverilerinin zorluklar karşısında güçlüklerden çıkış yolunu gösteren ışık olduğunu kaydeden Ataç, "Tüm babalarımızın babalar gününü kutluyor, bu gün hayatta olmayan babalarımıza Allah'tan rahmet diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum." 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Babalar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kurt mesajında, ailelerin vazgeçilmezleri olan anne ve babaların toplum için büyük önem taşıdığını belirtti.

Çocukların hayata hazırlanmasında, gelecek kaygılarının giderilmesinde babaların yeri doldurulamayacağını aktaran Kurt:

"Bizleri kendi kararlarını veren, sorumluluklarının bilincinde yetişkinler olarak yaşama hazırladınız. Bu nedenle annelerimizin olduğu kadar sizlerin de bireylerin oluşturduğu toplumun biçimlenmesindeki rolünüz büyük önem taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle bitip tükenmek bilmeyen sevgi ve hoş görüleri ile daima yanımızda olan babalarımızın Babalar Gününü en içten duygularımla kutluyorum" ifadelerini kullandı.

- Sokak iftarları bu yıl Gündüzler'de başladı

Tepebaşı Belediyesi'nin geleneksel sokak iftarları bu yıl Gündüzler mahallesinde başladı.

Belediyeden yapılan açıklamada, bu yıl Tepebaşı Belediyesi'nin sokak iftarları 62 noktada vatandaşlarla buluşacak.

Tepebaşı Belediyesi Aşevi'nde hijyenik ortamda yapılan iftar menüleri sofraların kurulduğu yerleşim yerlerine özel kaplarda sıcak olarak getirilerek belediye personeli tarafından iftara gelen vatandaşlara dağıtıldığı belirtildi.

Gündüzler mahallesinde düzenlenen iftar sofrasında okunan ilahiler ve dualarla geleneğin yaşatıldığı sofralar birliğin, beraberliğin adresleri olduğu kaydedildi.

- Yerli otobüse gençlerden destek

Tepebaşı Belediyesi'nin Avrupa Birliği hibe projelerine gençler de katkı vererek projelerin gelişim aşamasının verimli olarak ilerlemesini sağlıyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Tepebaşı Belediyesi'nin Akıllı Şehir projesi ile aldığı hibe programının aşamalarında yer alan üniversite gençleri ve Tepebaşı Belediyesi Gençlik Meclisi üyeleri projelere hem katkı sunuyor hem de proje aşamalarında yer alarak yeni alanlarda tecrübe kazanıyor.

AB Projesi olan REMOURBAN kapsamında üretilen yerli, elektrikli otobüsün test ve tanıtım aşamalarına katılarak halk ile görüşmeler yapan gençlere sertifikaları Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Melih Savaş tarafından verildiği bildirildi.

Tepebaşı Belediyesi'nin akıllı şehirler projesinde kazandığı 5 milyon avroluk projede kullanılacak otobüslerden 4 tane alınacak ve 30 yolcu kapasitesinde olacak.  Yine proje kapsamında ayrıca 7 adet hibrit binek araç alınacağı kaydedildi.

- Eskişehir'de kültür sanat

Odunpazarı Belediyesi, bu yıl Babalar Günü'nü Mithat Körler konseri ile kutlayacak.

Belediyeden yapılan açıklamada, Odunpazarı Belediyesinin sanatsal ve kültürel faaliyetlerini aralıksız sürdürdüğü belirtildi.

Babalar Günü için Odunpazarı Meydanı'nda Babalar Günü özel Mithat Körler konseri verileceği kaydedildi.

Saat 21.00'de düzenlenecek etkinlikte sanatçının sevilen eserleri seslendirileceği bildirildi.