Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- ESO'dan iftar yemeği

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Sanayi Odası (ESO) ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (EOSB) tarafından geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğinde Eskişehirli sanayiciler, kurum ve kuruluşların yöneticileri ile devlet temsilcileri bir araya geldi.

ESO'dan yapılan açıklamada, ESO Başkanı Savaş Özaydemir ve ESO Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeği Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) İş ve Ticaret Merkezi'nde gerçekleştirildi.  

Çok sayıda sanayicinin ve firma yöneticisinin katıldığı iftara ayrıca Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen ile kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri ve yöneticiler katıldığı belirtildi.

İftar öncesi konuşan ESO Yönetim Kurulu Başkanı Savaş Özaydemir, "Bir ramazan ayına daha birlikte ulaşmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz. Tutuğumuz oruçları Allah kabul etsin ve bu ayın İslam alemine ve sanayicilere hayırlar getirmesi temenni ederiz" ifadelerini kullandı.

 

- Tepebaşı'ndan iftar programı

Tepebaşı Belediyesi'nin geleneksel sokak iftarları Keskin, Uludere ve Eğriöz'de kurulan sofralarla devam etti.

Belediyeden yapılan açıklamada, Tepebaşı Belediyesi Aşevi'nde, hijyenik ortamda yapılan iftar menüleri, aşevinde iftar sofralarına götürülüyor.

İftar programında vatandaşların Tepebaşı Belediyesi'ne teşekkür ettiği ve birlik, beraberliğin yaşanması adına geleneksel iftarların önemli olduğunu vurguladıkları kaydedildi.

 

- AK Parti Odunpazarı'ndan iftar programı

Ak Parti Odunpazarı İlçe Teşkilatı iftarda ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine misafir olmaya devam ediyor.

Partiden yapılan açıklamada, her akşam farklı mahallelere giden ekip bu defa 71 Evler Mahallesi'nde yaşayan Türkmen aileleri ziyaret etti.

Odunpazarı İlçe Başkanı Volkan Doğan, yardımlaşma ve paylaşma duygularının yoğun olarak yaşandığı Ramazan ayında ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret etmenin önemine değindiği kaydedildi.

 

- Odunpazarı'ndan DAK'a malzeme desteği

Odunpazarı Belediyesi, afet ve acil durumlarda birlikte hareket etme kararı aldığı, merkezi Eskişehir olan Dorlion Arama Kurtarma Derneği'ne (DAK) donanım desteği sağladı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Başkan Kurt,  DAK Dernek Başkanı Ömer Canayakın ve dernek üyeleri ile bir araya geldi.

Kurt, afetlerde can ve mal kaybının çok olmaması için önceden tedbir alınmasının gerektiğini belirterek, DAK'ın ihtiyacı olan çadır, dalış, dağcılık ve kişisel güvenlik donanımları başta olmak üzere, arama kurtarma çalışmalarında kullanılacak gerekli ekipmanı üyelere teslim ettiği bildirildi.

 

- Odunpazarı'ndan iftar programı

Odunpazarı Belediyesi tarafından hazırlanan iftar yemeğine yaklaşık 4 bin vatandaş katıldı.

Belediyeden yapılan açıklamada, hazırlanan program kapsamında iftar programı Emek Mahallesi'nde gerçekleşti.

Emek Mahallesi Kapalı Pazar yerinde düzenlenen iftar programına Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, CHP Eskişehir Milletvekili Cemal Okan Yüksel katıldı.

Vatandaşlar, Odunpazarı Belediyesi Aşevi'nde, hijyenik ve modern bir ortamda hazırlanan iftar yemekleri ile oruçlarını açtılar

Programda tasavvuf müziği, semazen gösterisi ve sanatçı Saim Günal tarafından şarkılar seslendirildi.