Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- ?Mahmudiye Belediyesi'ne araç takviyesi yapıldı

ESKİŞEHİR (AA) - ?Mahmudiye Belediyesi hizmet alanını genişletmek için araç sayısını arttırdı.

Belediyeden yapılan açıklamada, ?Mahmudiye Belediyesi kendi bütçesinden yeni hizmet aracı ve zabıta aracı alımı yaptı.

Alınan araç için kurban kesildiği ve belediye tarafından eski olan araç parkının da yenilendiği bildirildi.

?Mahmudiye Belediyesi'nin ilerleyen zamanlarda  yeni makineleri alacağı kaydedildi.

- Büyükşehir Belediyesi Aşevi'nden bağış duyurusu

Her gün binlerce ihtiyaç sahibine yemek sağlayan Büyükşehir Belediyesi Aşevi, ramazan ayı nedeniyle hayırsever vatandaşların bağışlarını bekliyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren aşevi, her gün ihtiyaç sahibi 2 bin beş yüz kişiye sıcak yemek dağıtıyor.

Aşevinin, yapılan bağışlar ve yardımlar sayesinde Eskişehir'de 845 aileye sıcak yemek imkanı sağladığı belirtili.

Aşevi yetkilileri daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşabilmek için duyarlı vatandaşların her zaman yardımlarını beklediklerini bildirdiler.

Banka aracılığıyla bağışta bulunabildiğini aktaran yetkililer, fitre, zekat ve her türlü bağışların Reşadiye Esnafı sokak'ta bulunan aşevine şahsen başvurabileceğini kaydettiler.

- Başkan Kurt Milletvekili arkadaşıyla bir araya geldi

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, İstanbul CHP 24. Dönem Milletvekili Müslim Sarı'yı ağırladı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Eski mesai arkadaşıyla bir araya gelen Başkan Kurt, göreve geldiği günden bugüne gerçekleştirdiği projeleri milletvekili Sarı'ya anlattı.

Başkan Kurt'un, milletvekilliği döneminde beraber çalıştığı Müslim Sarı ile fikir alışverişinde bulunduğu kaydedildi.

-  "İlk Hediyen Bizden" etkinliği 

Odunpazarı Belediyesi tarafından başlatılan "İlk Hediyen Bizden" ziyaretleri kapsamında ilçe genelinde yeni bebek sahibi olan aileler evlerinde ziyaret ediliyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, ayda ortalama 300 ailenin evini ziyaret eden Odunpazarı Belediyesi Mavi Masa ekipleri son olarak Gökmeydan ve Yıldıztepe Mahallesi'ndeki aileleri ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyaretlerde bebekler için hazırlanan hediye paketi ailelere armağan edildiği belirtildi.

"İlk Hediyen Bizden" ziyaretleri kapsamında bebekler için hazırlanan hediye paketleri OKEP'li kadınların el emeği göz nuru olan ürünlerden hazırlandığı kaydedildi.

- Büyükşehir Belediyesin'den inşaat denetimi

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan özel ekiplerle inşaatlarda iş ve çevre güvenliğini konularında denetleme yapıyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Zabıta, Fen, İmar ve Kırsal Hizmetler Daire Başkanlıkları personelinden oluşan ekip, il genelinde çalışma yapan tüm inşaatları denetliyor.

Şehir merkezi'nde 207 inşaatta denetim gerçekleştiren ekipler, eksikleri görülen 66 inşaata ihtar verdiği belirtildi.

Açıklamada, ihtar verildiği halde eksikliğini gidermeyen 34 inşaata da ekipler tarafından 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu'na göre idari yaptırım para cezası uygulandığı ve firmalardan kaldırımlarda, yayaların geçebilecekleri alanların demir perde ile kapatılmasını, yüksekten düşebilecek malzemeler için korunaklı çatı yapılmasını, işçi güvenliği için de tül perde çekilmesini istendiği kaydedildi.