Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- Emek Mahallesi'ne Geri Kazanım Sistemi

ESKİŞEHİR (AA) - Odunpazarı Belediyesi Geri Kazanım Sistemi çalışmalarını sürdürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Geri Kazanım Sistemine son olarak Emek mahallesi eklendi.

Odunpazarı Belediyesi Geri Kazanım ekibi tarafından proje kapsamında altı ve üzerindeki hane sayısına sahip apartmanlara aparatlar yerleştirildiği belirtildi.

Uygulama ile günlük hayatta en çok kullanılan geri dönüşüm malzemelerinden biri olan pet şişelerin doğaya zarar vermeden geri dönüştürülmesi hedeflendiği kaydedildi.

- Valilik tarafından Kadir Gecesi'nde iftar programı düzenlenecek

Eskişehir Valiliği ve Türk Dünyası Vakfı, Kadir Gecesi'ne özel bir iftar programı düzenleyecek.

Valilikten yapılan açıklamada, iftar öncesi Kur'an-ı Kerim tilaveti okunacağı ve tasavvuf müziği dinletisi sunulacağı bildirildi.

Valilik Meydanı'nda kurulacak olan gönül sofrasına tüm Eskişehirlilerin davetli olduğu kaydedildi.

- Kadir Gecesi'ne doğru

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Kurt,  mesajda, Kadir Gecesinin barış, sevgi ve hoşgörünün yol göstericisi Kuran-ı Kerim'in indirilmeye başlandığı gecede, hoşgörü ortamının kurulmasını, kardeşlik ve beraberliğimin güçlenmesi için çaba gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Kurt ayrıca, Türkiye ve dünyada yaşanan çekişmelerin bitmesini, gecenin Türkiye ve tüm insanlığa barış getirmesini diledi.

- Odunpazarı Belediyesi personeline trafik eğitimi verildi

Odunpazarı Belediyesi'nde resmi araç kullanan personele yönelik, güvenli sürüş eğitiminin anlatıldığı hizmet içi eğitim programı düzenledi.

Belediyeden yapılan açıklamada, ileri sürüş tekniklerinin anlatıldığı hizmet içi eğitim, Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Şantiyesinde gerçekleştirildi.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından 2 oturumda yapılan sunumda belediye personeline temel trafik kuralları, sürüş teknikleri başta olmak üzere birçok konuda eğitim verildiği bildirildi.

Belediye yetkilileri, personelin gelişimi için yapılan eğitimlerin devam edeceğini kaydetti.