Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- Su Sporları Kompleksi engellilere hizmet veriyor

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi Su Sporları Kompleksi, engelli bireylere hizmet vermeye devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, engelli bireyler, refakatçileri ve merkez eğitmenleri gözetiminde kendileri için dizayn edilmiş havuzlarda yüzebiliyor.

Engellilerin havuza rahat girip çıkabilmeleri için bir mekanizma yapıldığını belirten yetkililer, 28 yaşındaki Samet Özer'in de Tepebaşı Belediyesi Su Sporları Merkezi'ni kullandığını bildirdi.

Özer'in annesi Surbiye Özer, oğlu Samet'in 12 yıldır yüzdüğünü belirterek, "İnşallah buraya daha fazla geleceğiz. Tepebaşı Belediyesi'ne bu imkanı verdiği için teşekkür ediyoruz. Çocuğumuz daha iyi spor yapabilsin, ayakta kalabilsin diye buradayız. İmkanı olan, getirebilen herkes çocuklarını buraya getirsin, yüzdürsün." ifadelerini kullandı.

Tepebaşı Belediyesi Su Sporları Kompleksi Koordinatörü Serkan Aydın ise 150 engelliye hizmet edebilecek kapasiteye sahip olduklarını anlattı.

- ESMEK tarafından seramik kursu düzenleniyor

Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği yaz okulları farklı etkinliklerle devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi ESMEK Yaz Okulları bünyesinde açılan seramik kursu ile öğrenciler hayal güçlerini toprakla birleştirerek birbirinden güzel ve başarılı eserler üretiyor.

ESMEK Eğitim Merkezi'nde açılan seramik atölyelerinde çocukların sanatla tanışması, estetik bakış açısı kazanması, el kaslarının güçlenmesi gibi fiziksel gelişimlerine olanak sağlandığı bildirildi.

- "Odunpazarı Belediyesi Big Band Orkestrası" ilk konserini verdi

"Odunpazarı Belediyesi Big Band Orkestrası" verdiği ilk konserle dinleyicilerinden büyük beğeni topladı.

Odunpazarı Belediyesi tarafından kurulan, "Big Band Orkestrası" Türk halk müziğinden yabancı müziğe kadar geniş bir repertuvara sahip.

Yaklaşık 10 kişiden oluşan Big Band Orkestrası, bünyesinde trompet, saksafon, trombon ve vurmalı çalgılar bulunduruyor.

Big Band Orkestrası, Odunpazarı Meydanı'nda verdikleri ilk konserde ''Arap Saçı'', ''Hababam Sınıfı'', ''Ney Na Na Na'', ''Espana Cane'', ''Es Es'' Marşı gibi eserler sundu. Seçtikleri şarkılarla sağlam bir repertuvar oluşturan orkestra, Tarihi Odunpazarı Bölgesi'ni gezen vatandaşlara eğlence dolu anlar yaşattı.

- Botanik Park, fotoğraf severleri bekliyor

Odunpazarı Belediyesi Botanik Park evlenecek olan çiftlerin düğün albümleri için doğal fotoğraf stüdyosu olarak kullanılıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, fotoğraf stüdyolarından sıkılan, hayatlarının en güzel anlarını farklı mekanlarda ölümsüzleştirmek isteyen çiftler, Odunpazarı Belediyesi Botanik Park'ı tercih ediyor.

Eskişehir'in yeni cazibe merkezlerinden biri olan Botanik Park içerisinde bulundurduğu binlerce farklı çiçek türüyle hem rengarenk bir görüntü oluşturuyor hem de çiftlerin fotoğraflarında görsel bir şölen oluşturuyor.

Parkta ayrıca fotoğraf çekimi için özel hazırlanmış "Botanik Park Hatırası" alanı bulunuyor.

- Tepebaşı'nın fiziki yapısı iyileştiriliyor

Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri gerek kırsal ve merkezde çalışmalarına devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, yaz döneminde hali hazırda devam eden çalışmalarını hızlandıran ekipler, birçok noktadaki çalışmalarını tamamlama aşamasına geldi.

Sazova, Çamlıca, Kozlubel, Yusuflar Mahallelerinde bulunan ekipler, aynı sürede Fevzi Çakmak Mahallesi'nde de tretuvar çalışmalarına devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin bölgedeki fiziki koşulların iyileştirilmesi konusundaki çalışmalarına ara vermeden devam edeceği kaydedildi.