Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- Başkan Ataç'tan Kaymakam Keser'e ziyaret

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Tepebaşı Kaymakamlığı'na atanan Salih Keser'e "Hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Başkan Ataç ve Başkan Yardımcısı Erdoğan Aydoğmuş, Ordu Vali Yardımcısı iken, kararname ile Mustafa Ünaldı'nın yerine, Tepebaşı Kaymakamlığı'na atanan Salih Keser'i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

Kaymakam Keser ise Başkan Ataç'ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

- Park ve spor alanlarında yenileme çalışmaları

Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçe genelindeki parkların bölgenin ihtiyaçlarını karşılayacak düzeye gelmesi için çalışıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Koyunlar Mahallesi Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası arkasındaki parkta çalışmalarını sürdüren ekipler, buradaki 818 metrekarelik  futbol sahasındaki sentetik çimi yeniliyor.

Ekipler ayrıca parkta yenileme çalışması yapıyor.

-  Tepebaşı'nda ilaçlama çalışmaları devam ediyor

Tepebaşı sınırları içinde bulunan parklardaki ağaçlar, iklimden dolayı ortaya çıkan böcek ve benzeri zararlılarla mücadele için ilaçlanıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, bölge genelindeki sokak ağaçları ve parklarda bulunan bitkilerin ilaçlaması yapılıyor.

Oluşturulan ekiplerle, Fevziçakmak, Hoşnudiye, Yenibağlar, Eskibağlar, Hayriye, Cumhuriye, Hacıseyit, Hacıalibey, İhsaniye, Mamure, Mustafa Kemal Paşa, Işıklar, Yeni, Şeker, Şarhöyük, Ömerağa, Güllük, Bahçelievler, Tunalı, Fatih, Kumlubel, Zafer, Ertuğrulgazi, Sazova ve Çamlıca mahallelerinde ilaçlama çalışmaları tamamladı.

Yetkililer, Batıkent Mahallesi'nde ilaçlama çalışmalarına devam ediyor.

- Bilim Deney Merkezi yaz atölyeleri başlıyor

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi, düzenlediği "Kazı Kumu Bul Bunu", "Bunu Ben Yaptım", "Çek! Senin de Filmin Olsun", "Fen, Eğlen, Neşelen" ve "Görevimiz Robot" isimli atölye programları ile çocuklarla buluşuyor.

Eskişehir Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi'nin, 11 Ağustos'ta başlayacak ve yaklaşık bir ay sürecek olan ücretli atölye programları için kayıtlar başladı.

Çocuklar, Fen, Eğlen, Neşelen Atölyesi ile fen bilimleri alanındaki çeşitli konularda eğlenceli deneyler ile buluşma imkanı sağlarken, Kazı Kumu Bul Bunu Atölyesi'nde adeta küçük birer arkeolog olacak.

Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi Yaz Atölye programları sayesinde çocuklar eğlenerek ve yaşayarak bilimin eğlenceli ve heyecan veren dünyasını keşfedecek.