Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- Su Sporları Merkezi'ne yoğun ilgi

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi tarafından Ertuğrulgazi Mahallesi Behiç Erkin Sahası yanına yaptırılan Su Sporları Merkezi yoğun ilgi görüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre 7 kişilik grupların uzman eğitmenler eşliğinde eğitim aldıkları havuzlar günde ortalama 700 ile 900 kişiyi misafir ediyor.

Tepebaşı Belediyesi Su Sporları Merkezi içinde 25 metre uzunluğunda altı kulvarlı yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 250 metre kare ve 25 metrekare rehabilite ve eğlence havuzunun yanı sıra 110 metre kare bir açık havuz bulunurken ayrıca vatandaşların ücretsiz olarak yararlanabileceği Yoga, Plates, Aerobik ve Step alanları da hizmet veriyor.

Tepebaşı Belediyesi Su Sporları Merkezinin engelli grupların eğitim programlarına başladığı kaydedildi.

- Vatandaşlar parklarda serinliyor

Yaz aylarının kavurucu sıcaklarından bunalan vatandaşlar Tepebaşı Belediyesi tarafından yaptırılan parklarda serinliyor.

Tepebaşı Belediyesi'nin parkları kent sakinlerinin ve kenti ziyarete gelenlerin uğrak noktaları haline dönüştü.

Özellikle hafta sonları piknik yapmak, dinlenmek,  spor yapmak ve temiz hava almak için gelen binlerce ziyaretçiyi ağırlayan parklar, yurttaşları modern görüntüleri ve sanatsal eserler ile karşılaştığı kaydedildi.

- CHP  Milletvekili Çakırözer, ETO Başkanı Güler'i ziyaret etti

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler'i ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETO Başkanı Metin Güler, "Ülkemizin seçim gündeminden sıyrılamadığını ve yaşanan terör olaylarının vatandaşlar gibi iş dünyasını da tedirgin etti. Koalisyonun kurulamaması ve erken seçim beklentisi ekonomiye zarar veriyor. Siyasi partilerin üzerine düşen görevi yerine getirmelerini gerekiyor" ifadelerini kulandı.

 Eskişehir'in de çözüm bekleyen bir çok sorunu olduğuna dikkat çeken Güler, esnaf ve tüccarın işlerinin kötü gittiğini, yatırımların azaldığını bildirdi.

Çakırözer ise, sorunların çözümü için milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde soru önergesi vermeye hazır olduklarını kaydetti.

- Parklar yenileniyor

Odunpazarı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri park yenileme çalışmalarına devam ediyor.

Park ve bahçeler ekipleri, Yenikent Mahallesi'nde bulunan Şehit Mehmet Ali Çakır Parkı'nda bakım ve yenileme çalışması gerçekleştiriyor.

Ekipler tarafından gerçekleştirilen bakım ve yenileme çalışmaları kapsamında 4 bin 500 metre kare alana sahip parkın, yürüme yolları ve kent mobilyaları yenileniyor.

Yeni peyzaj çalışmalarıyla renkli bir görünüme sahip olacak parkta, oyun grubu da değiştirileceği ve bu sayede çocuklar daha modern ve sağlıklı bir oyun ortamına sahip olacağı kaydedildi.

-   Sinema keyfi başladı

Odunpazarı Belediyesi açık hava sinema günleri başladı.

Odunpazarı Belediyesi, ilçe genelinin 35 ayrı noktasında 18 gün boyunca film gösterimleri gerçekleştirecek.

Büyükdere ve Emek Mahallesi'ndeki sinema günlerinin ilk gösterimi vatandaşların yoğun ilgisi altında gerçekleştirildi.

Film gösterimlerinde vatandaşlara belediye tarafından patlamış mısır ve gazoz ikram edildi.

Emek 71 Evler Kapalı Pazaryeri'nde gerçekleştirilen gösterime katılan vatandaşlar, Kemal Sunal'ın oynadığı, "Bekçiler Kralı", Büyükdere Mahallesi Habev Spor Sahasında ise usta sanatçı Şener Şen ve Uğur Yücel'in başrol oynadığı "Eşkıya" filmini seyretti.

- Slovenya'nın Ankara Büyükelçisi'nden Büyükerşen'e ziyaret

Slovenya Ankara Büyükelçisi Milan Jazbec, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Eskişehir'e gelerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti.

Türkiye de görev süresinin dolduğunu ifade eden Jazbec "2010 yılından bu yana Türkiye'de Büyükelçilik görevinde bulundum, Türkiye ve Slovenya arasındaki ilişkilerin olumlu sonuçlar verdiğini görmek beni mutlu etti. Eskişehir çok modern ve güzel bir şehir. Slovenya'da bir şehir ile Eskişehir'in kardeş şehir olması konusunda katkıda bulunmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, iki ülke arasındaki dostane ilişkilerin sağlam temellere dayandığını ve bu ilişkileri daha da ileriye taşımak istediklerini kaydetti.

- Yaz Okulları kapanış pikniği ile sona erdi

Büyükşehir Belediyesi'nin, ilköğretim çağındaki çocukların zihinsel, bedensel ve sosyal gelişimlerinde katkıda bulunmak ve yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla 13'üncüsü gerçekleştirdiği Yaz Okulları, Sarısungur Göleti'nde düzenlenen kapanış pikniği ile sona erdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 25 farklı branşta 3 ayrı merkezde kurslar düzenlendi.

Yaklaşık 500 öğrencinin katıldığı yaz okullarında, müzik, resim, bilgisayar, jimnastik, izcilik, seramik, satranç, masa tenisi, voleybol, basketbol, eğlenceli bilim, İngilizce gibi bir çok dalda eğitim verildi.

Yaz okulunun kapanışında konuşan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Didem Aydınmakina "Yaz okullarında çocuklarımız sağlıklı ve güvenilir bir ortamda eğitim alarak hem sosyalleşiyor hem de eğlenerek öğreniyorlar, düzenlenen kültür gezileri ile şehrimizi daha yakından tanıma fırsatı yakalıyorlar. Bu sene düzenlenen yaz okulumuzda dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 14 gönüllü öğretici İngilizce ve diğer branşlarda çocuklarımıza eğitimler verdi.  Öğreticilerimiz, belediye çalışanlarımız ve emeği geçen herkesi kutluyor ve teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.