Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- TEBEV hizmete devam ediyor

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri (TEBEV), ihtiyaç sahibi vatandaşların yanlarında olmaya devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, 530 haneye hizmet götüren TEBEV ekipleri, temizlikten sağlık hizmetlerine kadar birçok konuda vatandaşlara yardımcı oluyor.

TEBEV ekipleri, 264 kişiye evde sağlık hizmeti, 80 kişiye yardımcı araç desteği, 250 kişiye hastaneye ulaşım ve refakat, 175 hanede temizlik hizmeti sağladığı bildirildi.

Ayrıca TEBEV'in badana, boya, ilaçlama gibi vatandaşların daha iyi koşullarda hayatlarına devam etmelerine yardımcı olduğu kaydedildi.

- Geleceğin müzisyenleri yetişiyor

Odunpazarı Belediyesi'nin Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi (YKSM) bünyesinde açtığı kültür sanat ve eğitim kurslar ilgi görüyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, kültürel ve sanatsal gelişmişliği üst seviyelere taşıma kararlığında olan Odunpazarı Belediyesi, enstrüman, halk oyunları ve modern dans gibi eğitim çalışmalarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Yunusemre Kültür Merkezi'nde açılan kurslar arasında gitar kursu öğrenciler tarafından yoğun ilgi gördüğü bildirildi.

Kursa katılanlara, usta öğreticiler tarafından klasik gitar eğitimi verildiği ve eğitimler sayesinde yeteneklerini çaldıkları notalara yansıtan kursiyerlerin, gitar sanatının tüm inceliklerini de öğrendiği kaydedildi.

- Kırmızıtoprak'ta 27 sokak tamamlanıyor

Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yaz dönemini yoğun çalışma temposuyla geçiriyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, ekipler,  yol yapım ve onarım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Belirlenen program kapsamında bozuk yolları yenileyen Odunpazarı Belediyesi, Kırmızıtoprak Mahallesi'nde 27 sokakta tretuvar ve yol asfaltı çalışması gerçekleştirdiği bildirildi.

Kırmızıtoprak Mahallesi'nde şimdiye kadar 15 sokağın tretuvar asfaltı ve 10 sokağın sıcak asfalt çalışmalarının bittiğini belirten yetkililer, çalışmaların sonunda 13 bin metre kare bordür döşeneceğini, 19 bin metre kare tretuvar asfaltı ve 45 bin metre kare yol asfaltı kullanılacağını belirtti.

- Parkların bakım çalışmaları sürdürülüyor

Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü mevcut yeşil alanlara yenilerini eklerken, mevcut parkların da bakım çalışmalarını sürdürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Tepebaşı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, bölgede yer alan 398 parkın rutin çalışmalarını sürdürüyor.

Bölgedeki parkların çim biçme işlemleri ile park içindeki oturma grupları ve çocuk oyun alanlarının bakımını sürdüren ekipler, bu konuda yoğun mesai harcadığı bildirildi.

- Eskişehir'e yeni girişimciler kazandırıldı

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 32 ve 33 dönemini başarıyla tamamlayanlar için sertifika töreni düzenlendi.

ETO'dan yapılan açıklamada, törene ETO Başkanı Metin Güler, Meclis Başkanı İskender Bayar, KOSGEB Eskişehir Hizmet Merkezi Müdürü Seraceddin Özcan, Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hüsniye Tali katıldı.

Başkan Metin Güler,  ETO olarak şehir ve ülke ekonomisine yeni girişimciler kazandırmanın gururunu yaşadıklarını ifade ederek, girişimciliği ülkemizin istikbali olarak gördüklerini söyledi. Eskişehir'e yeni markalar kazandırmanın yolunun girişimcilikten geçtiğini belirten ETO Başkanı Güler, girişimcilere destek olmaya devam edeceklerini bildirdi.

KOSGEB Eskişehir Hizmet Merkezi Müdürü Seraceddin Özcan ise, ülkemizde girişimciliğin  önemli bir yere sahip olmaya başladığını ve gösterilen ilgiden memnuniyet duyduklarını ifade etti.