Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- Yaz okulları devam ediyor

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi Yaz Okulları ile çocukların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Tepebaşı Belediyesi Aşağı Söğütönü Beldeevi'nde gerçekleşen seramik atölyesinde çocuklar haftanın üç günü toprağın büyülü dünyasında hayallerini şekillendiriyor.

Çamur şekillendirme ve temel eğitimleri alan çocuklar sanatla iç içe olma şansını yakaladığı belirtildi.

Tepebaşı Belediyesi beldeevlerinde ve spor merkezlerinde devam eden yaz okullarında 2 bin 500'den fazla çocuk ve gencin  eğitim aldığı kaydedildi.

 

- Boş arsalar ilaçlanıyor

Odunpazarı Belediyesi gerçekleştirdiği ilaçlama çalışmaları ile bölge halkına daha sağlıklı ve daha temiz bir çevre oluşturuyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı ilaçlama ekipleri, sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı önlem alıyor.

Son olarak Huzur Mahallesinde çalışma gerçekleştiren ekiplerin, mahallede bulunan boş arsaları ilaçladığı kaydedildi.

 

- Miniklere dans kursu

Odunpazarı Belediyesi'in Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi (YKSM) bünyesinde açtığı kültür-sanat ve eğitim kursları tüm hızıyla devam ediyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, 7 ile 15 yaş arasında toplam 42 öğrencinin katıldığı kurslarda, minik dansçılara, alanında uzman eğitimciler tarafından, modern dans ve halk oyunlarının tüm incelikleri öğretiliyor.

Belediye yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, dans kurslarının öncelikli amacının, çocukların sosyalleşmesini, yeni arkadaşlıklar edinmesini, sanatla iç içe olmasını ve boş zamanlarını nitelikli bir şekilde değerlendirebilmesini sağlamak olduğunu kaydettiler.

 

- Geleceğin arkeologları yetişiyor

Büyükşehir Belediyesi Bilim Deney Merkezi ve Uzay Evi tarafından, Kazı Kumu Bul Bunu atölyesi ile öğrenciler, bir taraftan eğlenirken diğer taraftan yeni bilgiler öğreniyorlar.

Belediyeden yapılan açıklamada, düzenlenen Kazı Kumu Bul Bunu Atölyesi ile çocuklara arkeoloji bilimi tanıtılarak kazı çalışmaları uygulamalı olarak anlatılıyor.

Atölye çalışmasına katılan Bahar Serayoğlu "Arkeolojik çalışmalar hakkında bilgiler alıyorum. Arkeolog olmak sabır gerektiriyormuş bunu öğrendim ve atölye çalışmalarında keyifli vakit geçiriyorum" ifadelerini kullandı.