Eskişehir'den kısa kısa

Eskişehir'den kısa kısa
Eskişehir'den kısa kısa
- Tepebaşı Belediyesi Hizmet Turları

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi gerçekleştirdiği projelerin ve yatırımların daha fazla kitleye ulaşması için gerçekleştirdiği Hizmet Turları ile kadınları konuk etti.

Belediyeden yapılan açıklamada, gerçekleşen Hizmet Turlarında kadınlar, Tepebaşı'nın örnek yatırımları, Su Sporları Merkezi, Alzaymır ve Sağlıklı Yaşam Merkezi, Çocuk Merkezleri, Deneyimli Kafe, Beldeevleri, Gençlik Merkezleri gibi bir çok noktayı gezme ve yetkililerden bilgi alma fırsatı buluyor.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç "Halkın talepleri noktasında her yaştan vatandaşımız için gerçekleştirdiğimiz projeleri daha fazla insanımıza anlatarak daha fazla insanımızın yararlanmasını istiyoruz. Bu vesile ile projelerin alt yapısını gören vatandaşlarımız bu hizmetlere sahip çıkıyor, bilgi sahibi oluyor" ifadelerini kullandı.

- ?Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası

Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası, Barış İçin Müzik Vakfı'nın 10. Yıl kutlamaları kapsamında 15 Kasım'da, "Barış" için sahne alacak.

Belediyeden yapılan açıklamada, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nin desteği ve ev sahipliğinde özel bir konserle gerçekleştireceği belirtildi.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Çocuk Senfoni Orkestrası'nında destek vereceği 300 çocuğun aynı sahnede buluşacağı konser repertuvarında Mozart, Vivaldi, Brahms, Strauss gibi bestecilerin eserleri yer alacağı bildirildi.

Konserde, Barış için Müzik Vakfı'nın farklı düzeylerdeki orkestraları Vivaldi, Mozart ve Beethoven Orkestraları'nı, beş farklı şefin yöneteceği kaydedildi.

- ETO üyeleri Avrasya'nın en büyük mobilya fuarına katıldı

Eskişehir Ticaret Odası üyeleri İstanbul 'da mobilya imalatı ve satışına yönelik düzenlenen İntermob ve Ağaç İşleme Makineleri fuarlarını ziyaret etti.

ETO'dan yapılan açıklamada, Eskişehir Ticaret Odası'nın mobilya imalatı ve satışı sektöründe faaliyet gösteren üyeleri,  alanında Avrasya'nın en büyük buluşması olan İntermob ve Ağaç İşleme Makineleri fuarlarına katıldığı belirtildi.

İstanbul Tüyap'da gerçekleşen fuarda 28 ülkeden 900'e yakın firma stant açtığı bildirildi.

. Avusturya, Belçika, Kanada, Çin, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Almanya, Yunanistan, İran, İsrail, İsveç, İtalya, Hollanda, Polonya, Portekiz, Slovenya, İspanya, Tayvan, Türkiye , İsviçre, Ukrayna, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, Afganistan, Brezilya, Bulgaristan, Güney Kore, Rusya'dan firma ve temsilcilerinin yer aldığı fuarda, ETO üyeleri sektördeki son gelişmeleri ve makineleri inceleyerek, firmaların üst düzey temsilcileri ile bir araya gelme imkanı bulduğu kaydedildi.

- Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nden Büyükerşen'e ziyaret

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürel ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamada, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürel ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i makamında ziyaret ettiği belirtildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdiği kaydedildi.