Eskişehir'den ksa kısa

Eskişehir'den ksa kısa
Eskişehir'den ksa kısa
- Annelerden aşk üzerine şiir ve müzik dinletisi

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi Anneler Halk Oyunları ve Tiyatro Topluluğu'nun sahnelediği "Aşk üzerine şiir ve müzik dinletisi sahnelendi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte klasikleşmiş şiir ve müzikler seslendirildi.

Çok sayıda sanatseverin izledi etkinliğin devam edeceği kaydedildi.

 

- Belediye personeline "Yaşlılara psikolojik yaklaşım" eğitimi verildi

 

Tepebaşı Belediyesi, Aşağı Söğütönü'nde bulunan Sağlıklı Yaşam Köyü birimlerinde görev yapan personele "Yaşlılara Psikolojik Yaklaşım" konulu eğitim verildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı'nın (BEBKA) 2014 yılı Sosyal Kalkınmaya Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında yürütülen bu proje kapsamında personele yaşlılarda uyum sorunu yaşanan ruhsal sıkıntılar ve çözüm yolları ile psikolojik yaklaşım ilkeleri konularının nasıl olması gerekildiği anlatıldığı bildirildi.

Tepebaşı Belediyesi Aşağı Söğütönü Alzheimer Konukevi'nde verilen eğitime merkezde çalışan 14 personel katılırken eğitimlerin düzenli olarak devam edeceği kaydedildi.

 

- Engelli bireyler sağlık kontrolünden geçiriliyor

 

Tepebaşı Belediyesi İbrahim Ethem Kesikbaş Engelli Montaj Atölyesi'nde eğitim gören engelli bireylerin periyodik muayeneleri Tepebaşı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılıyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İbrahim Ethem Kesikbaş Engelli Montaj Atölyesi'ndeki engelli bireylere Doktor ve Hemşire kontrolünde kan şekeri, tansiyon, nabız, göz ve genel fizik muayenesi yapıldı.

Yapılan muayene sonrasında gerekli görülenlerin hastaneye sevk edilerek tedavi süreçleri başlatıldığı kaydedildi.