Eskişehir'e 40 yeni otobüs

Eskişehir'e 40 yeni otobüs
Eskişehir'e 40 yeni otobüs
- Büyükşehir Belediyesi'nin şehir içi ulaşımında kullanmak üzere satın aldığı 40 yeni otobüs için teslim töreni yapıldı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin şehir içi ulaşımında kullanmak üzere satın aldığı 40 yeni otobüsün teslim töreni yapıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, törene Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in yanı sıra  CHP milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ile vatandaşlar katıldığı belirtildi.

Büyükerşen, törende yaptığı konuşmada, satın alınan otobüslerin 20'sinin 12 metrelik, 20 adedinin ise 9 buçuk metrelik olmak üzere toplam 40 otobüsün teslim alındığını ve birkaç gün içinde hizmete gireceğini bildirdi.

Kent içi ulaşımda 2004 yılından bu tarafa tramvay öncelikli bir sisteme geçildiğini ifade eden Büyükerşen, şunları kaydetti:

"Nihai hedefimiz tramvayı şehrin tüm noktalarına götürmek ve halkımızın kent içi ulaşımını büyük ölçüde raylı sistem ile yapmalarını sağlamak.  Ancak, bazı semtlerimizdeki cadde ve sokakların fiziki yapıları nedeniyle tramvayın gidemeyeceği noktalar var. Ayrıca tramvay sistemi çok pahalı bir yatırımı gerektirdiği için kısa zaman içinde gerçekleştirmek çok kolay değil. O nedenle bir taraftan tramvay sistemini geliştirmek için çalışmalara devam ederken, diğer taraftan lastik tekerlekli araç filomuzu da geliştiriyoruz."