Eskişehirspor Basın Sözcüsü Sezer:

Eskişehirspor Basın Sözcüsü Sezer:
Eskişehirspor Basın Sözcüsü Sezer:
- "Eskişehirspor'un önceki dönemlerde bazen şanssızlık bazen de hakem hataları nedeniyle hak ettiği puanları alamadığını düşünüyorum. Bundan sonra da aynı motivasyonla çalışmalarımıza ve galibiyetlerimize devam edeceğiz" - "Çaykur Rizespor maçından da iyi bir sonuçla döneceğimize inancım tam. Alınan son iki galibiyette taraftarımızın payı büyük"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor Basın Sözcüsü Fatih Sezer, Eskişehirspor'un önceki dönemlerde bazen şanssızlık bazen de hakem hataları nedeniyle hak ettiği puanları alamadığını belirterek, "Bundan sonra da aynı motivasyonla çalışmalarımıza ve galibiyetlerimize devam edeceğiz" dedi.

Sezer,   Atatürk Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, devre arasında göreve başlayan yeni teknik kadronun ve yeni transfer edilen futbolcuların takıma, kulübe çok kısa sürede uyum sağladıklarını bildirdi.

Alınan galibiyetlerle ligdeki şanssızlıkları yendiklerini düşündüklerini ve son iki haftada alınan galibiyetlerin, Eskişehirspor'un hak ettiği galibiyetler olduğunu ifade eden Sezer, şöyle konuştu:

"Eskişehirspor'un önceki dönemlerde bazen şanssızlık bazen de hakem hataları nedeniyle hak ettiği puanları alamadığını düşünüyorum. Bundan sonra da aynı motivasyonla çalışmalarımıza ve galibiyetlerimize devam edeceğiz. Bu iki galibiyet bizleri rehavete sokmamış, aksine ayaklarımızı yere daha sağlam basarak öz güvenimizi arttırmıştır. Hafta sonu oynayacağımız Çaykur Rizespor maçından da iyi bir sonuçla döneceğimize inancım tam. Alınan son iki galibiyette taraftarımızın payı büyük. Gerek deplasmandaki Gençlerbirliği maçında, gerekse Beşiktaş maçında soğuk hava şartlarına rağmen bize inanılmaz destek verdiler. Bu da galibiyeti kolaylaştırdı. Desteklerinin bundan sonra da devam edeceğine inanıyorum. Zor günler camiaların kenetlenmeleri ile çok daha rahat aşılır. Özellikle ligin ikinci yarısında biz bunu başarabildik. Bu böyle devam ettiği sürece, bu sezon da önümüzdeki sezonlarda da çok farklı yerlere geleceğiz. Önemli olan bu birlikteliğin hiçbir zaman bozulmadan tek yumruk halinde mücadelenin devam etmesidir."

Açık tribünde oluşturulan kale arkası tribünler ile ilgili konuya değinen Sezer, "Bildiğiniz gibi artık saha kapatma değil tribün kapatma cezası veriliyor. Ama stadımızın fiziki koşulları nedeni ile açık tribünümüz tek parça. Bu yüzden iki uçta kale arkası tribünü şeklinde bir düzenlemeye giderek alınabilecek muhtemel bir cezada tüm açık tribünün ceza almasını engellemeye çalıştık. Uygulamanın nedeni budur. Giriş ve çıkışlardaki yaşanan sıkıntıları da önümüzdeki günlerde en az seviyeye indireceğiz" şeklinde konuştu.

Sezer, yeni stadyum için henüz bir sponsorluk görüşmesinin başlatılmadığını, stadın 365 gün yaşayan bir yer olması için Bakanlıkla istişare içinde bulunduklarını ve ilave projelerini yetkililere ilettiklerini, olumlu dönüşlerin ardından bu ilave çalışmaların da en kısa sürede başlanacağını umut ettiklerini kaydetti.

- Hürriyet ve Toko iyileşme sürecinde

Takımla ilgili sağlık raporunu açıklayan Sağlık Kurulu Başkanı İbrahim Eldem ise sağlık ekibinin aralıksız şekilde çalışmalarına devam ettiğini belirtti.

Futbolculardan, Hürriyet ve Toko'nun iyileşme sürecinin iyi durumda olduğunu, çarşamba günü ilk antrenmanla birlikte sağlık ekipleri eşliğinde çalışmaya başlayacaklarını söyleyen Eldem, sakatlıkların olmaması için yoğun çaba sarf ettiklerini vurguladı.