Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe:

Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe:
Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe:
- "Takımımda futbol kalitesi yüksek. Eminim ki ikinci devrede iyi bir futbol oynayacağız ve stabil şekilde ligdeki yerimizi alacağız" - "Taraftarımız zor zamanlarda takımın yanında olsun"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, "Takımımda futbol kalitesi yüksek. Eminim ki ikinci devrede iyi bir futbol oynayacağız ve stabil şekilde ligdeki yerimizi alacağız" dedi.

Skibbe, Eskişehirspor Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, kulüpte daha önce çalıştığı 3,5 yıl önce böylesine güzel bir ortamın bulunmadığını söyledi.

Daha önce Eskişehirspor ile çalışmanın kendisini mutlu ettiğini anlatan Skibbe, şöyle konuştu:

"Eskişehir'de ilk baştaki zamanımız çok güzeldi. Tesislerde ve şehirde kendimi evimde gibi hissettim. Takım olarak da iyi bir mücadele veriyorduk. Kulüp içindeki problemler işimi zorlaştırmaya başlamıştı. Kronik bir para problemi vardı. Oyuncuların ve işçilerin maaşları aylarca ödenmemişti. Oyuncularımın morali bozulmuştu. Maaşların ödenmesi konusunda dönemin kulüp başkanı Halil Ünal ile görüştüm. Ancak istenilen olmadı. Ben bile hoca olarak uzun zaman paramı alamamıştım. Onun için Almanya 'dan gelen ikinci teklifi kabul ettim. Kalbim kırık olarak ayrıldım. O zamanlarda kulübün ikinci başkanı olan Mesut Hoşcan ile iyi bir arkadaşlık kurduk. Mesut Hoşcan, kulüp başkanı olunca ben yine Eskişehirspor'a geldim. Şehri çok seviyorum. Eskişehirspor'un başında teknik direktör olmaktan çok mutluyum. 50'nci yılında kulübü güzel yerlere getirmeye hazırım."

- "Transfer istemiyorum"

Skibbe, gelecekte Eskişehirspor'u iyi bir takım olarak geliştirmeyi amaçladığını vurguladı.

Eskişehirspor'daki bütün çalışanlarla tek yürek, tek bilek olacaklarını ifade eden Skibbe, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu işi başaracağımıza inanıyorum. Bu gerçek ben transfer istemiyorum. Ekonomik durumu değerlendirmemiz gerekiyor. Şu anki durumda kaliteli futbolcu bulamama durumu var. Dünyadaki her hoca gibi ben de aynı şekilde takımımı destekleyecek ve yararlı futbolcu istiyorum. Öyle bir oyuncuyu da almak isterim. Başkanımızdan ve yönetimden desteği alıyorum. Biz, yeni bir futbolcu bulamadık, bize yardımcı olabilecek. Benim istediğim bir oyuncuyu, Toko'yu getirdik. Takımımda futbol kalitesi yüksek. Eminim ki ikinci devrede iyi bir futbol oynayacağız ve stabil şekilde ligdeki yerimizi alacağız. Yaz dönemi için hazırlıklara başlayıp, akıllı bir şekilde takımı kuracağız. İhtiyaçlarımız için ağustosa kadar planlamalarına başlayacağız." 

Skibbe, siyah-kırmızılı takımın futbolcusu Aytaç Kara'nın Trabzorspor'a transferinin söz konusu olduğunu hatırlatarak, "Aytaç'ın transferinin gerçekleşmemesi benim açımdan güzel olur. Yetenekli ve iyi bir futbolcu. Gelecek yaza olsun ya da kışa daha iyi bir transfer bütçesiyle satacağımıza da eminim. Aytaç'ın transfer durumu olmadığı sürece benim futbolcum. Transfer konusunda başka bir oyuncuya ihtiyacım yok" diye konuştu.

Eskişehirspor'un ligin ilk yarısında yaptığı 17 maçta, 17 puan topladığını hatırlatan Skibbe, şöyle devam etti:

"Bunu daha iyi yerlere getirmemiz gerekiyor. Takımıma güveniyorum. 20 puanın üzerinde puan toplayacağız. Bu da ikinci devre için hedefimiz olacak. Umuyorum ki, Eskişehirspor çok iyi bir durumda ve iyi bir hava yakaladı. Takımımdan her dışarıda hem de içerideki maçlarda yürekli ve agresif oynamalarını bekliyorum. Birlikte iyi bir savunma yapmayı, temiz bir şekilde öne doğru futbol oynamalarını istiyorum. Taraftarımız zor zamanlarda takımın yanında olsun."