Eskşehir'den "Teröre hayır, kardeşliğe evet" yürüyüşüne destek

Eskşehir'den "Teröre hayır, kardeşliğe evet" yürüyüşüne destek
Eskşehir'den "Teröre hayır, kardeşliğe evet" yürüyüşüne destek
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde 17 Eylül Perşembe günü Ankara'da...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde 17 Eylül Perşembe günü Ankara 'da düzenlenecek "Teröre hayır, kardeşliğe evet" yürüyüşüne destek vereceklerini ve isteyen üyelerini yürüyüşe götüreceklerini söyledi.

Güler, ETO Meclis Salonu'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin zor günler geçirdiğini ve terör nedeniyle vatandaşların, güvenlik görevlilerinin huzur ortamının yitirildiğini bildirdi.

Terörün bir an önce bitmesini istediklerini ifade eden Güler, " Bugün kararlı olmazsak teröre karşı birlikte durmazsak daha çok zarar görürüz. Gün birlik olma, tek vücut olarak teröre ve ülkemizin birliğine karşı olanlara dik durma günüdür. 17 Eylül Perşembe günü yürüyüşe katılacak kişilere 100 bin bayrak, şapka ve düdük dağıtacağız" diye konuştu. 

Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir ise kökeni ne olursa olsun birlikte yapan, birlikte üreten, birlikte ülkesine değer katan Türkiye insanının birbirinin kardeşi olduğunu kaydetti.

Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan da terörün din, dil, mezhep, etnik köken, çocuk, kadın gibi hiçbir insani ayrım gözetmeksizin acımasızca saldırdığını vurguladı.

Ekonomik değerlerin sabote edildiğini ifade eden Zeydan, "Terörün amacı ülkemizi kaos ortamına sürüklemek, kardeşi kardeşe düşürmektir. Milletçe bu tuzağa düşmemek ve farkında olmadan terörün amacına hizmet etmemek adına azami dikkat sarf etmeli ve her zamankinden çok daha fazla birbirimize sarılmalıyız." dedi.